| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa raman insarcinata, findca acum o seara am facut sex cu iubitul si s-a rupt prezervativul in timp ce a ejaculat? plzzz vreau un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate. Acest accident practic a anulat protectia. Conteaza mult in ce zi a ciclului menstrual erai pentru a stabili cat de mare e riscul.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Daca esti in perioad fertila (poti calcula cu metoda calendarului), atunci exista o sansa destul de mare sa ramai insarcinata.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Da ai toate sansele mai ales daca ai fost in perioada fertila ...de ce nu te-ai dus fuga la farmacie pentru pastila de a doua zi? daca nu vine ciclul fa un test de sarcina... pana atunci numai ai ce face decat sa astepti... invatatura de minte... mereu sa ai acasa postinor sau alte produse de genu care se pot lua in cazuri de urgenta... succes

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Bineinteles ca poti sa ramai insarcinata daca s-ar rupt prezervativul in timp ce a ejaculat.

| eni a răspuns:

Cred ca da.

| alina_7783 a răspuns:

Daaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaaaaaaaaa