| Bella999 a întrebat:

Acum 3 luni a inceput sa ma doara vulva in timpul actului sexual si dupa. Penetrarea e foarte grea, aproape imposibila si odata penetrata ma doare extrem de tare facand sexul imposibil ceea ce cauzeaza tensiune in relatie.Nu pot folosi nici tampoane OB. Simt de parca as avea uscaciune vaginala, dar nu am.Si chiar daca folosesc lubrifiant e la fel de dureros. Am o viata sexuala activa de 3 ani, dar niciodata nu s-a mai intamplat sa ma doara asa. Am sindromul ovarelor polichistice, ar avea legatura? Va rog sa raspundeti doar daca stiti ceva in legatura. O sa fac o vizita la ginecologie, dar momentan e imposibil din cauza virusului.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai o rană pe colul uterin si trebuie sa mergi la medic pentru un tratament, cu preludiul cum stai? Ajungi la orgasm? Ce varsta ai? Poate partenerul nu are rabdare cu tine sa faca preludiul mai lung sa ajungi sa te uzi, ca vorbesti de uscaciunea vaginală, ai incercat crema canesten? Este pentru uscaciunea vaginală.

| Bella999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ajung la orgasm..am 21 de ani. Problema e ca nici nu ma pot concentra acolo. nu ma pot excita maxim sau ceva pentru ca mereu ma gandesc ca o sa doara si nu ma pot relaxa. Cat despre rana, e posibil. Nici el nu prea se straduieste si cat o lungeste mai mult cu atat ma enerveaza mai mult si mi se duce cheful.

| MadonaRamona14 a răspuns:

Incearca sa faci spalari cu ceai de musetel si lungeste preludiul

| Bella999 explică (pentru MadonaRamona14):

Am incercat spalarea cu ceai de musetel si nu ma ajuta.