| bby a întrebat:

Acum o lună am cunoscut un băiat. Am făcut schimb de numere de telefon şi am stat cam 10 minute şi am vorbit. Când ne-am luat la revedere el m-a sărutat. De atunci am înţeles că există ceva atracţie între noi. Am continuat să vorbim şi chiar să ne spunem " iubire ". Deşi nu eram împreună ne plăcea să vorbim aşa. Ba mai mult el îmi lasa comentarii pe facebook " eşti frumoasă iubirea mea ". Eu aveam speranţa că va fi ceva între noi. Dar de câteva zile mă evită. L-am vazut online pe facebook şi i-am scris pe chat " ce mai faci", nu mi-a răspuns iar după 30 de minute l-am întrebat de ce nu mai vorbeşte cu mine dar în zadar, nici un răspuns. Acum nu mă sună, nu îmi mai trimite mesaje cum o făcea înainte.
Problema mea este că nu ştiu ce să fac. M-am ataşat mult de el şi cred că îl plac mai mult decât credeam eu. Şi aş vrea un sfat din partea voastră. Ar trebui să îl caut eu? Să încerc să îi trimit un mesaj? Eu nu prea sunt orgolioasă aşa de felul meu. Dar dacă el încă mă place nu vreau să las totul aşa...

Dau fundă! Mulţumesc kiss

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Eu nu te sfatuiesc sa mai insisti.Este genul de baiat care la inceput pentru el esti cel mai depret lucru si dupa o saptamana te crede buna de aruncat.In plus, nu l-ai cunoscut asa ca aceasta ''dilema'' nu cred ca iti va lasa rani sentimentale daca esti fata desteapta.

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e indicat sa il cauti tu din moment ce evita sa vorbeasca cu tine si daca intr-adevar te placea nu s-ar face nevazut

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Mai vrem fete ca tine, BRAVO.Cum a venit la tine si din start a zis ca vrea numarul tau, si dupa sa decis sa vorbeasca cu tine.Si dupa 10 minute la plecare un sarut? Esti fata ideala tongue La fel cred si eu.A fost ceva de moment si acum ia trecut.Nu insista ca daca te vede ca-l placi mult o sa se prefaca si el doar sa te bage in pat. Daca dupa atatea incercare nu o raspuns, poti sa treci mai departe.

Felicitari insa pentru atitudea de la inceputwinking:*

| mrjohanys a răspuns:

Acum cand am terminat de citit am inteles ca aici se afla continuarea BALTAGULUI

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate ca nu esti orgolioasa, daca unui baiat nu i-a trebuit mai mult de 10 minute pentru a te saruta. Nu asa se cucereste un baiat. El nu avea nevoie sau nu a stiut sa aiba cu tine o simpla aventura. Nu-l mai cauta. Daca va avea nevoie de tine, te va gasi el.

| raluk27 a răspuns:

Nu-l mai cauta, pentru ca deja tragi de el si suna a rugaminti staruitoare. Din ceea ce spui, a fost doar o vrajeala totul. Si e f urat ce a facut. Mi se pare o atitudine de las. Si tot ei se supara daca ne uitam la altii. Lasa-l in pace si vezi-ti de viata ta. Cu siguranta va mai da un semn. Asta fac baietii ori ca sa fuga de tot ori sa te faca disponibila, gen " te sun/caut cand vreau eu si am chef de tine".

| Vix999 a răspuns:

Cel mai probabil are pe altawinking
Nu-l mai cauta deloc. Nu o sa te mai caute nici el, ai sa vezi. O sa uiti ca a existat pentru ca intre voi a fost ceva superficial, de suprafata doar. Bucura te de libertate si de viata si nu mai sta dupa toti prostii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greşit,greşit,greşit ...cum te-ai lăsat aşa uşor? Nu trebuia să-l laşi să te sărute aşa de repede.
Trecând peste...l-ai căutat deja şi nu ţi-a răspuns.Ai făcut ce trebuia, deci nu-l mai contacta acum. Aşteaptă să o facă el. Nu e bine să fii atât de insistentă, că pe urmă te va lua de... (bărbaţii ăştia.) şi-şi va bate joc.
Pe viitor, nu ceda.Lasă-te mai greu şi vei vedea ce bine te simţi.
Dacă n-o să te contacteze, e clară treaba.Dar nu te întrista, indiferent ce va fi.Mai sunt alţi 'ficiori' la rând!

Sărbători fericite!

| bby explică (pentru anonim_4396):

Nu a fost un sărut official. A spus să îl pup pe obraz de la revedere şi el nu ştiu cum de s-a înturnat şi ma sărutat, ce e drept eu m-am lăsat sărutată.

Răspuns utilizator avertizat
| DiazAndreea a răspuns:

Poti sa incerci, trimite-i un mesaj si spune-i ca vrei sa vorbiti, eu cred ca are rost sa incerci.
spune-i ca ai inceput sa ai sentimente pentru el. si ca ai vrea macar sa stati de vorba sa discutati ce s-a intamplat si de ce nu mai vorbiti ca inainte

| anca118 a răspuns:

Daca chiar il iti place de el ar trebui sa-l cauti! Poate ii este rusine. SAU poate i-a spus cineva ceava!

| andreylupu07 a răspuns:

Da. lasa-l o perioada (2-3 sapt) daca nu te cauta inseamna ca na simtit nimic... daca te cauta mai ai o sansa..intalnitiva la o cafea si zii cat de dor tia fost...si poatesi revine mai stii?

| euschwarz a răspuns:

Buna, eu zic sa il uiti cat mai repede deoarece si mie mi s-a intamplat aproximativ la fel...si am stat si mi-am facut sperante ca poate o sa fim impreuna. Ziceam sa ii las un pic de timp sa isi puna gandurile in ordine..si cu cat asteptam cu cat ma indragosteam mai mult.Ce am rezolvat? Nimic. Sunt in aceeasi situatie de un an si 5 luni si nu reusesc sa mi-l mai scot din minte! Sper sa fii mai norocoasa.Totusi te sfatuiesc sa nu te atasezi prea mult de el pana ce nu se clarifica situatia happy

| faustxp a răspuns:

Incearca sa il contactezi,dai un telefon,poate baiatului ii este rusine de tine, nu se site nici odata, dar te inteleg, te-ai atasat destul de mult de el.Cel mai bine stabilesti o intalnire cu el, va vedeti fata in fata si o sa rezolvati totul. Daca vrei sa vorbesti cu cineva in legatura cu acest subiect imi poti trimite un mesaj privatwinking

| AlissSssa a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa mai insisti, in plus, daca nu ati fost impreuna nu cred ca e o dragoste asa mare intre voi, e pur si simplu o atractie, care va disparea cu siguranta pe parcurs.