| avng71410 a întrebat:

Acum o luna si o saptamana eu si cu cel mai bun prieten al meu si fost iubit ne-am certat... Cand eram impreuna totul mergea perfect, il iubeam enorm. A fost prima mea dragoste adevarata. Dar dupa cam doua luni toata lumea a inceput sa spuna urmatoarele cuvinte "vai ce bine e sa fii singura. libera ca o pasare si fara griji" si lucrul acesta m-a influentat si ne-am despartit. Dar problema este ca nu ne-am despartit oricum, ci eu l-am ranit foarte tare. Aproape o saptamana nu am vorbit. Pana la urma am reusit sa devenim prieteni foarte buni. Nu ascundeam absolut nimic unul de celalalt, dar el inca ma placea si m-a placut foarte mult timp aproape un an. Cand toata lumea ma intreba daca il mai plac eu spuneam ca nu pentru ca imi era frica sa spun "da" ca sa nu-l mai ranesc si a doua oara pentru ca eram la prima mea relatie si nu stiam cum sa procedez si ca o fraiera nu i-am putut demonstra cat de mult il iubesc. Cum am spus mai sus, acum o luna el a vrut sa incheiem orice fel de prietenie si de atunci nu am mai vorbit absolut deloc.Am uitat sa specific ca noi suntem colegi de clasa. Ii simt lipsa enorm si bineinteles ca vreau sa ma impac cu el cat mai repede si sa-mi cer scuze pentru toata suferita pe care i-am creat-o, dar nu stiu cce sa fac ca sa reusesc. Va rog frumos sa ma ajutati. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| SarahMaria a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la el si sa vorbesti cu el! Sa-i spui ca-ti pare rau si ca nu vei mai proceda asa cum ai procedat pana acum! Spune-i ca acum ti-ai dat seama de ceea ce vrei. ca ai fost influentata de lume sa reactionezi asa! Si in functie de raspunsul lui! Vezi ce decizie poti lua! Mult succes!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Decat sa stai sa plangi pe TPU,mai bine ai fugi sa-l cauti!
La ce suferinte va supuneti in mod voluntar si din niste orgolii si incapatanari naive!
Cauta-l si roaga-l sa va vedeti,nu-i vorbi pe mess,nu-i spune ce ai de spus la telefon.
Roaga-l sa va vedeti,doar,fara sa-i spui motivul.
Si,cand va vedeti,spovedeste-te asa cum ai facut-o aici cu noi.
Daca baiatul te iubeste,totul va fi bine.
Sa nu te iubeasca,nu e posibil,cel mai rau lucru care se poate intampla ar fi sa-ti ceara timp de gandire,noutatea ta il va lua pe nepregatite!
Si,ca sa nu fi dezamagita,ofera-i tu acest timp,fara sa-l ceara el,spune-i adevarul,spune-i ca-i lasi timp sa se gandeasca,sa ajunga la o concluzie,dar sa aiba grija, n-o sa-l astepti la nesfarsit.
Intr-o saptamana va vad iar impreuna!
Mult noroc!
Si nu va mai raniti unul pe altul, e pacat!

| avng71410 explică (pentru greece12):

Ow din pacate au trecut 8 luni de la eveniment si este aproape la fel cum era la inceput...Nu am puterea sa merg la el si sa-i spun adevarul pentru ca stiu ca va face misto de mine si ma va face de ras in fata clasei, dar nu asta e problema. Problema este ca voi fi o ratata in fata lui mai mult de cat ma considera el acum. Si oricum daca l-as chema intr-un loc mi-ar spune ca vine, dar de fapt nu ar veni. Chiar nu stiu ce sa mai fac. De multe ori am vrut sa-mi fac rau doar pentru a vedea daca el inca ma mai iubeste.