| sleier a întrebat:

Eu si iubita mea ne-am despartit de aproape o luna. In acest timp am mai vorbit dar nu prea mult. Eu am incercat sa ma impac cu ea dar ea nu mai voia. Acum imi zice ca vrea din nou sa fim impreuna.
Problema este ca am aflat ca ea a vorbit doua saptamani cu alt baiat. Prima saptamana doar vorbeau iar in a doua mi-a zis ca se sarutau.a zis ca nu il place dar voia sa uite de mine..si nu a reusit.
Noi am fost un an si 2 luni impreuna.
Credeti ca ar trebui sa ma impac cu ea dupa ce a facut?
Ma simt ranit pentru ca eu am stat cuminte in tot acest timp si am suferit dupa ea. Iar ea se saruta cu altul
Dau funda. Ce ma sfatuiti sa fac? Oare chiar voia sa ma uite?

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Parerea mea este ca fiecare face ce vrea in momentul cand sunt despartiti, pentru ca nu mai sunt impreuna. Cu alte cuvinte, ea era singura cand a facut ce a facut. Cel mai probabil e la o varsta in care mai apare si curiozitatea, eu zic sa o ierti ( desi nu as spune chiar iertare, pentru ca nu ti-a gresit tie cu nimic, nu erati impreuna).

| darrio2007 a răspuns:

Nu este binevenita o reampacare. Cand s-a plictisit de ala se intoarce la tine. Te-a luat de fraier. Ar trebui sa te tii tare pe pozitie si sa ii spui un NU hotarat. Daca ai puterea sa faci asta.

| ania a răspuns:

Dacă ai vârsta și te simți destul de responsabil ca să te căsătorești cu ea în viitorul apropiat și alegi să treci peste ce a fost are rost să o mai abordezi, altfel e pierdere de vreme, vă expuneți la certuri, despărțiri și răniri repetate degeaba.

| sleier explică (pentru ania):

Poate ma iubeste. Dar e naiba ea. Sa gandit ca daca sta cu altul uita de mine. Cand a venit la mine si mi-a zis sa ne impacam(eu nu stiam de acel baiat atunci) am vorbit frumos cu ea despre asta si a plans de mai multe ori si ma lua in brate ma saruta. Cred ca ma iubeste

| RAY a răspuns:

Nu te iubeste, daca tear iubi nu se saruta cu altul, asta e las-o in lumea ei, ai aflat ce fiinta a stat langa tine 1 an

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, poate-i bine sa o lasi in pace, pentru ca te vei simtii tradat intotdeauna cand esti cu ea.
Fa-ti o alta iubita, asta categoric nu te merita, odata ce te-a schimbat pe altul cu atat usurinta, iar cand a vazut ca nu-i bine cu ala, s-a intors la tine.

| Boy91 a răspuns:

Salut,daca ati fost despartiti ati putut face ce voiati voi,fiecare persoana in partea incearca sa isi vindece ranile in felul lui,a crezut ca poate uita de tine fiind cu altul,poate nu i-a iesit combinatia cu acel baiat si s-a gandit sa se intoarca la tine,te-a tinut de rezerva,eu daca as fi in locul tau nu as avea ce mai discuta cu ea, cum v-ati despartit a sarit pe altul, e plina lumea de fete, acum daca chiar asa mult va iubiti incercati din nou, dar fi atent la comportamentul ei, dar din ce cauza v-ati despartit si cine a ales sa va despartiti?

| sleier explică (pentru Boy91):

Eram eu gelos si nu o lasam sa vorbeasca cu baieti pe care nu ii cunosc. Pentru ca ii ziceam ca nu exista prietenie intr-un baiat si o fata. La un moment dat tot se va intampla ceva. Acum suntem impreuna pentru ca o iubesc dar nu stiu daca este bine sa mai raman cu ea. Unii imi zic ca era treaba ei ce facea cu altii cat timp nu era cu mine. Dar eu tot ma simt ranit. Eu am 19 ani si ea 16. Ma gandesc ca daca ma duc la facultate si ne vedem mai rar se va intampla ceva asemanator. Nu stiu ce sa fac. Incercasem sa ma impac cu ea dar ma refuza incontinu si nu am mai incrcat si am zis sa uit de ea dar se pare ca sa imtors ea la mine

| anonimus123456789102000 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu facea ce a facut. dar ma rog. poate fata a suferit si ea si din acest motiv s-a gandit ca asa ii va fi mai usor sa te uite, insa a realizat ca nu poate avea o relatie cu altcineva si ca te iubeste. mai acorda-i o sansa