| Medeea18Medu a întrebat:

Buna TPU am 18 ani iar ptietenul meu vrea sa facem sex. Sunt virgina si am auzit ca te doare cand îti pierzi virginitatea, cat timp tine durerea, mi-e frica de treaba asta.Il iubesc pe prietenul meu si vreau sa fiu cu el, mama ar putea afla apoi ca nu mai sunt virgina daca nu îi spun eu?

Răspuns Câştigător
| 7Cristian7 a răspuns:

Nu vreau sa ma mai cert cu tine. sa ai o zi buna in continuare >) salut

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparent nu prea esti pregatita sa faci sex daca la 18 ani iti pui intrebari de genul "oare cum afla mama".

Durerea difera de la persoana la persoana, de la act sexual la act sexual. O sa ne zici tu daca te a durut sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul foloseste prezervativ de la cap la coada, la absolut toate partidele sexuale, nici nu te va durea sexul si nici mama ta nu va afla!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in intrebarea ta te referi la sexul de dezvirginarea, in acest caz trebuie sa stii ca aproape intotdeauna (cu foarte rare exceptii), dar mai ales in cazul acelor fete care NU au practicat niciodata masturbarea intravaginala prin "degetica" sau orice alta metoda, vaginul fiind inca "intact" canalul lor vaginal este extrem de stramt (cat sa incapa un pix/stilou) si din acest motiv dezvirginarea va fi intotdeauna FOARTE/EXTREM de dureroasa sau chiar INSUPORTABILA, uneori IMPOSIBILA de a fi realizata din primele 1-3 incercari (mai ales daca penisul partenerului este gros). Durerea foarte intensa care se produce/apare in timpul primei/primelor incercari de penetrare, se datoreaza faptului ca fibrele din muschii vaginului, sunt supusi unor intinderi si reveniri rapide, bruste si continue, uneori exagerate care depasesc cu mult limita lor de alungire. Din acest motiv daca inaca NU ai practicat cateva saptamani de mastubarea prin DEGETICA, lungimea fibrelor musculare care intra in constitutia muschilor vaginali iti va ramane nemodificata, ramanand la fel de lungi si din acest motiv canalul tau vaginal va ramane la fel de stramt si la fel de greu de penetrat. Dezvirginarea nu lasa nici un fel de urme de natura fizica asupra corpului fetei/femeii cu exceptia unei posibile/probabile DEFLORARI, deci in mod aproape sigur mama ta nu-si va da seama ca fetita ei s-a pierdut virginitatea si a devenit... femeie. Dezvirginare usoara si multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Orice mama responsabila stie atunci cand fata ei nu mai este virgina, insa nu inteleg de ce vrei sa nu fii si tu responsabila de faptele tale: responsabilitatea este una din conditiile de a incepe viata sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ii spune prietenul tau, nu are de unde sa afle ca tu te-ai dezvirginat.

| maryjane11dd a răspuns:

Draga mea, e un lucru bun ca ai 18 ani si inca esti virgina, e de apreciat happy Daca tu iti doresti asta poti discuta chiar si cu mama ta daca esti o persoana deschisa, sunt sigura ca nu va avea nimic de comentat deoarece esti majora. Si partea cu durerea nu e atat de rea pe cum pare, daca iubitul tau stie sa aiba grija de tine de la inceput pana la sfarsit. happy O zi buna happy Bafta!

| 7Cristian7 a răspuns:

Auzi, dupa ce faci sex cu el, o sa te paraseasca... Asculta bine la mine si nu te culca cu nimeni indiferent de cat de mult il iubesti.
Doar dupa ce te-ai casatorit...

| suntserios a răspuns (pentru 7Cristian7):

Ca nu exista divort de altfel...

| 7Cristian7 a răspuns (pentru suntserios):

Daca o iubeste cu adevarat nu i-ar cere asta

| suntserios a răspuns (pentru 7Cristian7):

Ca.caturi crestino ortodoxe indobitocitoare. Sa revenim in secolul 21 totusi

| 7Cristian7 a răspuns (pentru suntserios):

Da nu am zis nimic de religie

| suntserios a răspuns (pentru 7Cristian7):

Astfel de conceptii nu vin decat din partea religie.

| 7Cristian7 a răspuns (pentru suntserios):

Tu ai vrea sa te casatoresti cu o femeie in care au intrat cel putin 3 ****? Ti-ar convenii?

| suntserios a răspuns (pentru 7Cristian7):

Trecut e trecut. Daca ea a mai avut 3 barbati in viata si a considerat ca e cazul sa faca sex cu ei aia e... Confunzi grav o hartie eliberata din partea statului cu discernamantul de a face sex intr-o relatie serioasa.

| LaylaAnaMaria12 a răspuns (pentru 7Cristian7):

Cristian are dreptate.Indiferent cat de mult il iubesti nu face sex cu el.Nu te poti baza pe el atata timp cat nu sunteti casatoriti. Daca te va parasi va fi naspa..Baietii cauta fete virgine nu folosite.E o dezamagire pentru baiatul cu care te casatoresti sa vada ca a fost altul inaintea lui si ca nu a fost doar a lui

| 7Cristian7 a răspuns (pentru suntserios):

Nu vreau sa ma mai cert cu tine. sa ai o zi buna in continuare >) salut

| cezarsorin18 a răspuns:

Intai testeaza sa vezi daca merita ca el sa fie cel care sa te dezvirginezewinking P.S: Majoritatea baietilor parasesc fetele dupa ce si-au atins scopul big grin