| TheCrazyBoy999 a întrebat:

am 19 ani si acum 2 zile am fost de acord eu cu iubita mea sa facem dragoste. Dupa ce am facut dragoste iubita mea m-a amenintat ca am violat-o si ca ma reclama la politie.Imi ziceti ce sa fac in aceasta priivinta? DAU funda big grin

Răspuns Câştigător
| loredanadanila a răspuns:

De ce? Trebuie sa aiba un motiv pentru care face asta.
Ar trebui sa ai o discutie cu ea si sa ii explici ca nu e rezonabila.
Daca nu intelege si merge la politie, nu are sanse de castig. Adica probabil ca sunt multi oameni care pot spune ca ati fost impreuna. Si daca ea ar fi fost violata, ar putea identifica semne de viol pe corpul ei.
Asa ca fii increzator atata timp cat nu ai nimic de ascuns. Sper sa o rezolvi pasnic cu prietena ta.

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ar trebui sa aflii mai intai ce a facut-o sa spuna asta.
Oricum nu o sa rezolve mare lucru daca merge la politie si spune ca a fost violata. Ar trebui sa mearga la medic pentru a obtine un certificat care sa ateste faptul ca a intretinut relatii sexuale deosebit de violente. Cred ca e deja prea tarziu, desi ma indoiesc ca ar fi gasit urme de violenta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol moment...nu stiu

| EUBMV89 a răspuns:

E minora? Atata timp cat si ea a fost de acord chiar nu inteleg de ce te-ar reclama? Oricum daca deja au trecut doua zile si nu a facut nimic n vad ce ar mai face. Pentru a te reclama trebuie sa scoata un certificat de la medic cu care sa dovedeaca faptul ca tu a i fortat-o. Nu cred ca te va reclama. Ce sa zic probabil ca nu i-a placut sau cine stie ce o fi apucat-o, dar oricum daca tu nu ai batut-o sau daca nu i-ai facut altele ca sa ii ramana semne (cand spun semne ma refer si la cele vaginale, pentru ca daca ai violat-o un medic ginecolog ii poate da un certificat cu care sa te poata reclama) nu are cum sa te reclame altfel.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Dar cati ani are?

| sindromforyou a răspuns:

Pai ea cati ani are? daca e majora nu prea are ce sa-ti faca doar daca in urma expertizei medicale se constata urme de agresiune.

| transsa a răspuns:

Nu are ce sa iti faca. A fost de acord, un ginecolog bun poate sa confirme oricui ca a fost de acord si poate i-a placut laughing

| FrateleGroparuluiVesel a răspuns:

Te duci inaintea ei la politie si dai marturie si o acuzi pentru inselaciune in acuzatie sau cv de genu big grin

| LolaAlina a răspuns:

Deci, daca e minora ai o problema. Nu va ajunge prea departe cu povestea cu violul, insa, daca e minora, intri la corupere chiar daca ea a fost de acord. Cel mai bine e sa incerci sa vorbesti cu ea si sa rezolvati cumva fara sa se ajunga la politie.
Daca nu e minora, prea multe probleme n-ai dc sa-ti faci, ca sa dovedeasca ca ai violat-o trebuie sa mearga la un medic si sa scoata un certificat medico-legal care sa aprobe asta. Ori medicul va constata imediat ca nu a fost vorba de viol cand nu va gasi urme de violenta interne/externe. Sper ca ti-am fost de ajutor.