| Alexiabecali a întrebat:

am ceva pe suflet... Cand eram mai mica ( 9-10 ani ) eram cu un baiat si mi-a introdus degetul in vagin; eram mica si nu stiam ce inseamna. de precizat este ca nu mi-a curs sange, stiu sigur. Nu am avut niciun contact sexul pana acum cu niciunn baiat, sunt ingrijjorata pentru ca nu stiu daca mai sunt virgina sau nu. Va rog din suflet ajutati-ma cat mai repede, controlul la ginecolog nu vreau sa il iau in calcuc deoarece nu am cuum sa il fac.
dau funda, va rog ajutati-ma cat mai repedee!

Răspuns Câştigător
| crys12 a răspuns:

Buna happy Esti virgina, draga mea. Fiidca nu ai avut un contac sexual, doar ti-a introdus degetul. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, deoarece multi baieti procedeaza asa, dar asta nu inseamna ca a dezvirginat. Si chiar nu trebuie sa te duci la ginecolog. Sper ca ai inteles mesajul happy Si anul care vine sa-ti aduca multe bucuri si multa sanatate!

| crys12 a răspuns (pentru crys12):

Fiindca* contact* te-a*

| Alexiabecali explică (pentru crys12):

Hei :*
Dar cum ramane cu himenul si problema ruperii? Crezi ca la primul contact sexul partenerul va crede ca nu e prima oara pentru mine? De asta imi este cel mai teama sad

| MickeyMouseLove a răspuns (pentru crys12):

Dai niște raspunsuri super, ancurajezi oamenii antr-un fel happy

| Alexiabecali explică (pentru MickeyMouseLove):

Merita funda din plin! happy

| crys12 a răspuns (pentru MickeyMouseLove):

Multumesc! Imi place sa discut cu alti despre probleme lor si totodata sa-i ajut. happy Cred ca asta mi se potriveste cel mai bine :3 Si apreciez happy

| crys12 a răspuns (pentru Alexiabecali):

Multumesc!

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca tu nu stii cine altcineva sa stie?

oricum pana nu intra veveritoiul in scorbura esti virgina

| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul are 1 sau mai multe perforatii prin care eliminarea menstrei devine posibila cand fata are ciclu menstrual.Baiatul cand si-a bagat degetul in vaginul tau l-a bagat printr-o astfel de gaura si din acest motiv himenul nu afost deteriorat sau rupt deci nu avea cum sa se produca nicio sangerare. Pentrua-ti pierde virginitatea himenul aflat la 0, 5-1, 0 cm de la intrarea in vagin trebuie sa fie distrus/rupt/eliminat si asta se poate intampla doar prin introducerea unui obiect destul de gros sau cand deflorarea este urmarea introducerii cu forta a penisului la primul contact sexual adevarat. Himenul tau a ramas intact deci esti virgina si poti merge oricand la controlul ginecologic fara nicio retinere.Sa ai un AN NOU FERICIT cu adevarat.

| Emilian65 a răspuns:

De obicei dezvirginarea se produce in urma unui contact sexual. Tu spui ca nu ai avut nici un act sexual, dar un baiat ti-a bagat degetul in vagin si ca ti-a curs sange. Medicul ginecolog este in masura sa-ti spuna daca mai esti sau nu virgina.Deci, consulta un medic ginecolog ca sa te linistesti in privinta virginitatii tale.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai mai ai himen sau nu? Asa iti dai seama daca te-a deflorat sau nu.

| Alexiabecali explică (pentru Lawliet14):

Nu stiu cum sa imi dau seama de asta, ajuta-ma.

| Hakuouki a răspuns:

"Cui ii pasa? Cui p*** mea ii pasa?" Inchei citatul.

| TanteMarianne a răspuns:

Uite... tu virgina inca esti. nu mai esti virgina cand ai facut S si ai vrut si tu sa faci si erai constienta de acest lucru!
dar tipul doar te-a violat, fara ca tu sa-ti dai seama...
stai calma...

Răspuns utilizator avertizat
| Discord a răspuns:

Est inca virgina. Trebuie sa aveti un contact sexual ca iti pierzi virginitatea iar asta nu a fost absolut deloc un contact sexual.

| Alexiabecali explică (pentru Discord):

Da, insa cu ruperea himenului cum ramane? La primul contact daca nu apare sangerarea? Chiaar daca nu am avut un contact sexul cu o parte masculina, himenul este rupt printr-un alt mod, exista posibilitatea ca viitorul meu partener sa creada ca am avut deja o relatie sexuala? Sper ca intelegi la ce ma refer.

| Anca_Mihaela_1999 a răspuns:

Nu mai esti :\

| Honeybuny a răspuns:

Hei happy esti virgina. Cand iti introduce penisul in vagin, atunci iti pierzi virginitatea. Stai calma, nu te mai ingrijora esti inca virgina. Probabil acel dobitoc era mai mare sau mai pervers

| Alexiabecali explică (pentru Honeybuny):

Va multumesc mult tuturor care si-au rapit din timp pentru a ma ajuta. Dumnezeu sa va rasplateasca inzecit si sa va dea un an nou cat mai bun! Mi-ati facut anul mai bun, multumesc multttt!♥️♥️