| Sister00 a întrebat:

Bună TPU.
Am și eu o problema, 1 luna nu mi.au venit problemele si luna asta dar mai este pana la sfarsitul lunii martie dar mi.e frica.
Sunt virgina nu am facut sex, este posibil sa fiu gravida?
Fara sa fac sex?
Sunt grasuta la burta dar de cand nu mi.au venit problemele parca o am mai mare adica o am mai mare.
Ajutor!
Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca te afli la inceputul ciclului menstrual deci acele intarzieri sunt normale!
Corpul are nevoie de timp sa se adapteze cu noua situatie! Si acele intarzieri vor mai fi in primii doi ani de ciclu!
Apoi ciclu mai poate intarzia si de la stres, unele medicamente sau cure de slabire.
Oricum e indicat sa vorbesti cu mama ta, iar daca probleme persista o vizita la medicul ginecolog!

| Sister00 explică (pentru Fatamuntilor):

Mulțumesc mult că mai liniștit, i.am zis mamei și ea mi-a zis la fel.și m.am liniștit. :**

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai facut sex sau petting cu iubitul tau nu poti fi gravida.

| sofisis a răspuns:

NU ai cum sa fii insarcinata daca nu ai avut nici un fel de contact cu sexul opus. Cu cine sa ramai? Cu Sfantul Duh?
Probabil ca esti la inceput, in primii ani ai menstruatiei si inca e dereglata. Daca nu iti vine 2 luni la rand, spune-i mamei tale sa te duca la doctor sa vezi exact despre ce e vorba.

| cristimihailov a răspuns:

Poate ar fi bine sa mergi la doctor decat sa cauti raspunsuri pe site. Tu vrei sa fii linistita. Si doctorul te va linistii.

Stii ca nu este posibil sa ramai gravida fara sa fii facut sex. De fapt, este posibil, in istorie s-au inregistrat fecioara Maria si mai este o problema medicala in care un frate creste in interiorul celuilalt. Dar e atat de rar incat nu e cazul.

Oricum, pe scurt. Nu. Nu este posibil.
Pot fi tulburari, sau alte chestii de genul acesta...

| Alcyon a răspuns:

Nu esti gravida, e altceva la mijloc. Ar fi bine sa mergi la medic.

| grab a răspuns:

Din cate cunosc eu, doar Fecioara Maria a ramas gravida fara sa faca sex. Ma rog, ceva-ceva s-a petrecut si in cazul ei, dar nu penetrare cu madular. In afara acelui caz biblic, istoria nu a inregistrat in ultimele milioane de ani de inmultire mamifera NICIO sarcina fara sex sau inseminare accidentala.
Vezi si tu cand mergi la doctor sa nu se sperie de tine si de aberatiile tale. succes!

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual cu nici un baiat nu ai cum sa fi insarcinata.
Ca doar nu e o gripa sa se ia.
Probabil ai vreo dereglare hormonala, vorbeste cu mama ta si du-te la un medic ginecolog, nu e bine sa stai asa.

| lex79 a răspuns:

Cu sf duh?
daca intarzie mai mult de 2luni consulta un medic.e o dereglare hormonala si chiar daca nu ti-ai inceput viata sexuala nu poti sa o lasi asa.

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Nope, o delegrare hormonala. Unei colege nu i-a venit 7 luni. rolling on the floor)) Si nu era insarcinata. Pur si simplu se mai intampla. Nu e reglat. Stai linistita. Nu-i nici o problema, o sa vina sigur. Mie imi venea la doua trei luni siii, ghici, mama a zis ca e normal sa nu imi vina lunar. :3

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Numa fecioara Maria a ramas gravida virginalaughing)))))