| NUdA a întrebat:

Buna TPU am intrat intr-o mare incurcatura...deci sa va explic toata povestea
Imi place foarte mult de o fata.Sunt clasa a VI-a si in clasa a V-a era prietena cu un baiat ca sa ma faca gelos.Acum am inventat o poveste cum ca eu sunt cu o fata, ca sa o fac si eu pe ea geloasa.Si nu prea mi-a reusit.Acum cateva ore am vorbit cu ea pe mess si mi-a spus ca ei ii plac baietii cu parul in ochi(adica baieti care au bretonul lung)acum, ce sa ii fac ca sa fie prietena mea imi doresc foarte tare chestia asta iar eu pur si simplu nu imi gasesc cuvintele cand vorbesc cu ea in pauze ma dau tare si mare dar in sinea mea imi vine sa lesin, mentionez ca fata este in clasa cu mine si este in aceeasi clasa adica a VI-a deci va rog ajutati-ma ce sa ii fac ca sa ma placa?

4 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Nu esti un pic cam mic pentru dram emotionale. incearca ceva simplu nu e nevoie s-o faci geloasa ci doar s-o faci sa rada si din cand in cand sa te uiti in ochii ei si sa-i zambesti si nu mai lesina in mintea ta ca sigur nu te mananca daca se uita la tine si poate o sa-ti raspunda si ea cu un zambet dulce. bafta

| CrazyGirl2 a răspuns:

Nu poti sa-i faci nimic ca sa te placa, in schimb poti sa te comporti frumos cu ea, sa fii u insutzi.si la momentul potrivit o sa ii spui ca o placi(asta numai daca vrei). sper sa fie de folos! succes

| Sesci a răspuns:

Sa.ti gasesti cuvintele! Ca asaa... No mai cuceresti tuu nici la 50 de ani! frate, fii atent : cand vorbesti cu o fata si esti rusinat normal ca fata se enerveaza si nu mai vrea sa mai stea de vorba cu tine. Eu zic sa te lasi purtat de val.Sa.ti vina de la sine sa vb cu ea! In oera mai trim biletele happy. Intreab-o ce face. baga-te mereu in vb cu ea.
Hai, vezii ce faci! Succes! kiss

| Narcisa123 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa o mai bagi in seama asa mult... intr.un final o sa vina la tine happy