| Mellyssa999 a întrebat:

Buna TPU.happy Am mare nevoie de ajutorul vostru. Vorbesc cu un baiat de prin martie, se poarta foarte frumos cu mine si ne si intalnim. Problema e ca el umbla cu o fata de 2 ani si ceva. Zice ca se desparte de ea pentru mine. Acuma stiu ca spuneti ca e o prostie ca numa asa mi-a zis dar eu il cred si il iubesc si simt ca si el ma iubeste. Din pacate am si facut`o cu el si il iubesc mai mult ca orice pe lumea asta. i-am dat termen pana in data de 18 sa se desparta de fata respectiva. Zice ca vrea sa treaca o vreme sa vada cum ne intelegem. Nu stiu ce sa mai cred va rog avutati`ma. Cel mai inteligent raspuns primeste funda. Va multumesc.

8 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Tu realizezi ca el nu o sa se desparta de cealalta mai ales ca are o relatie serioasa.Da, pe tine o sa incerce sa te abureasca spunandu-i ca se desparte de ea pentru ca lui ii convine sa fie cu 2 fete in acelasi timp.
Daca u chiar il iubesti ar fi bine sa ii spui ca daca pana pe 18 nu se desparte de ea va despartiti voi doi, si daca zice ca nu se desparte de ea paraseste-l.
Cu siguranta, iti vei gasi pe altul!

| Clarity a răspuns:

Poi din moment ce spune ca se desparte de ea pentru tine, si simti ca tine la tine de ce nu ar faceo, chiar daca nu v-ati intelege bine ar incerca-o doar din faptul ca are sentimente pentru tine, sper sa nu se joace cu amandoua, poate tine la tine dar i greu sa se desparta de prietena din moment ce ii cu ea de 2 ani..., spune-i ca ii momentu sa se decida ca a trecut destul timp de cand vorbiti si daca tine la tine va lua decizia corecta :*

| johnyboy a răspuns:

Mda...am facut si eu exact d'astea, n-o sa fie cu tine niciodata decat doar pentru sex... poate-mi dai un mesaj dupa 18 si daca i-a dat papucii prietenei lui cu care e de 2 ani si te alege pe tine, eu ma arunc de la etaj si gol pusca ca sa fie si rusinos.

| QueenofLove a răspuns:

Buna...Daca el ti-a dat raspunsul cu "trebuie sa ne cunoastem mai bine" dupa ce ati facut sex este nesimtit.Greseala a fost si a ta pentru ca ai acceptat de a trece mai departe la act stiind ca el are iubita.El poate sa iti spuna ca s-a despartit de ea, si sa fie in continuare cu respectiva.tu nestiind de relatia lor secreta.Este greu ca un baiat sa iasa dintr-o relatie asa lunga mai ales pentru o aventura.Gandeste-te bine ca el daca a putut sa o insele pe actuala iubita te poate insela si pe tine. Sper ca ti-am fost de folos

| eliza_4776 a răspuns:

Nu trebuie sa mai ai atata incredere in baiatul ala.sigur el va continua sa te minta ca se desparte de ea. pune-l sa aleaga intre voi doua,ast sa te caute el,nu il suna tu,si o sa vezi ce ai de facut, nu ii arata ca il iubesti "sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc"sa iti dea raspunsul pe loc. daca il vei pierde incearca sa te resemnezi"asta e" sorry :*

Multa bafta.

| robert123 a răspuns:

Plasa de stele.atat pot sa spun tu chiar l-ai crezut ca se va desparti de ea dupa ce au stat 2 ani si ceva alaturi, mai pe romaneste baiatul acela a vrut doar sa te incerce si cum a spus si QueenofLove ''Gandeste-te bine ca el daca a putut sa o insele pe actuala iubita te poate insela si pe tine'', so ai fost fraierita incearca sa uiti de el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca cel mai castigat din toata povestea asta este el nu? La tine si iubita lui sansele sunt 50-50, dar el 100% ramane cu cineva. Tipul e intr-o relatie de 2 ani, cam greu mi-ar veni sa cred ca s-ar desparti pentru ceva nou, ceva inca nesigur. Si chiar daca s-ar desparti de acea fata si ar fi cu tine, ce te afce sa crezi ca nu se va repeta povestea ta si pe viitor? adica tu sa ai o relatie cu el, el sa se intalneasca cu alta fata si apoi sa te lase pentru ea?
In afara de distractie, nu vad ce te-ai putea face tu cu tipul asta. Esti tanara iar pamantul e plin de tipi super care te asteapta, nu te opri tocmai aici pentru ca aici ti s-a oprit inima. Creierul e cel care ar trebui sa gandeasca pentru tine.

O zi furmoasa. ceao.

| Nancy a răspuns:

Esti o proasta straight face fapte nu cuvinte