| singuraticulro a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.
Am varsta de 15 ani, si imi place de o fata de aceeasi varsta. Ne stim de aproximativ 4 ani insa vorbim doar de doi ani, mai exact din iarna anulul 2016-2017. Din perioada aia am vorbit foarte foarte mult, pot spune ca am fost foarte apropiati, insa nu mi-am facut niciodata curajul sa ii spun ca o plac din teama ca as ruina toata prietenia noasta. Am aflat de la prietena ei cea mai buna ca in vara anului trecut, si ei ii placea de mine, insa nu mi-a spus nimic. Recent, tot acea prietena mi-a aratat niste mesaje cu fata de care imi place, in care spunea ca a inceput sa piarda persoanele importane de langa ea si a adaugat numele meu. Tin sa precizez ca in acesti doi ani ne-am certat de multe ori, au fost si perioade cand nu am mai vorbit o luna, insa ne-am impacat, dar niciodata nu a fost la fel, simt ca ne-am racit. Iar acum problema cea mare. Am devenit, pot sa zic gelos, si am avut o cearta extrem de grava cu ea ieri, in care spunea ca nu regreta nimic si chestii de genul, si practic vroia sa ma indepartez, deoarece o dadusem rau in bara. Vroiam sa ii zic ca o plac, dar tot nu am avut curajul, asa ca m-am tot rugat de ea sa imi mai dea o sansa, si a zis ca are nevoie de timp sa se gandeasca. Eu chiar tin la ea, inca de cand am inceput sa vorbim, dar nu am avut curajul sa ii spun ca o plac, si nu stiu ce sa fac acum, imi este teama sa nu o pierd te tot, va rog, dati-mi un sfat, am si plans cand m-am certat ieri cu ea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti este teama sa nu o pierzi, spune-i cat o placi si roaga-o sa fie prietena ta, acum, pana nu rupe definitiv relatia cu tine.

| ywar a răspuns:

"am devenit, pot sa zic gelos"
"am avut o cearta extrem de grava cu ea ieri"

Cati ani ai tu baietel? 15 ani. Ia-ti cartea de gramatica in mana si invata, mai ales ca tu scrii, nefericit, e adevarat undeva: "v r o i-a m sa ii zic ca o plac"
Hai cu gramatica baietas! Lasa iubirea! Lasa plansul!

| singuraticulro explică (pentru ywar):

Scuze frate că m-am grăbit să scriu, dar e ok, eu cer ajutor și tu te iei de gramatica mea. Nu e așa ușor să treci peste situația mea, te asigur eu.

| ywar a răspuns (pentru singuraticulro):

15 ani?
Esti bine?
Doamne fereste!

| ywar a răspuns (pentru singuraticulro):

Eu iti sugerez sa faci un experiment! Du-te cateva ore la camera de garda a unui spital si vei vedea cat de fericit poti fi pe langa atata nefericire si suferinta.