| lllorenusssuumeu a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru, Eu mi-am inceput viata sexuala acuma ceva timp 1 an jumate cred cam asa, am tinut enrom la prietenul meu cu care eram am fost impreuna 3 ani, si au devenit certuri si eu l-am inselat cu un baiat cu care am fost 1 luna si am facut-o si cu acel baiat, si ma simt prost deoarece aseara fusesem la un majorat si am mers acasa pana la un prieten care are si prietena dar nu era acasa eu doar voiam la baie mai erau 2 fete si 2 baieti cu noi si m-a chemat in camera si m-am lasat dusa de val nici eu nu stiu cum s-a intamplat asta.jur am facut-o si el era cel mai bun prieten lu primul meu iubit care am fost 3 ani si inca sunt, si pana acum in viata mea sexuala au fost 3 de aseara cu totul numai vreau dar faza este ca vreau sa ma impac cu primul prieten ca ne iubim si stiu ca tine la mine mi-a demostrat pentru ca acuma vorbim asa dar nu stiu ma simt aiurea cand stiu ca el ma dezvirinat si au mai ajuns 2 in mine sau cum sa va explic, el cu relatia de 1 luna banuia ceva da i-am spus ca jur ca n-am facut nimic, si de aseara nu stie absolut nimic inca ca doar ce s-a intamplat si l-am rugat pe acel baiat sa nu spuna pentru ca el are iubita de vreo 5 ani ...si nu stiu cum ar trebui sa ma simt..fostu iubit de 3 ani a spus ca vrea un bebe cu mine si ca o sa fie bine doar dac stiu ca nu am facut-o cu alti.si i-am zis ca da..trebuie sa-l mint ca alcumva numai o sa vb cu mine toata viata lui si eu sufar sufeream si cand aveam relatia de 1 luna..stiu e complicat dar nu stiu cum m-am lasat asa dusa de val plus ca am baut si un pahar de sampanie eu de felul meu nu beau dar nu stiu ce sa fac cum sa il fac pe primul iubit sa ma inteleaga ca n-am facut-o cu nimeni ca sa fie bine si eu sa trec peste ce am facut sa uit cum ar veni va rog ajutati-ma dau fundita si va multumesc din tot suflet am mare nevoie n-am la cine sa cer un sfat sad

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci ordine in ganduri. Din modul in care scrii, imi dau seama ca in viata ta nu prea domneste ordinea. Ai haos si-n cap, si-n viata. Ai grija, in felul asta risti sa faci foarte multe greseli cu consecinte dezastruoase pentru tine.
Si acum, ca sa revin la subiect, cred ca ar trebui sa fii mai rationala si sa ai mai mult control asupra propriei persoane. Ca stii cum e... daca nu te controlezi tu singura, te controleaza altii pe tine. Prea usor te "ia valul". Daca dupa un pahar de sampanie te-ai culcat cu un necunoscut, ma-ntreb ce-ai fi facut daca ai fi baut o sticla intreaga. Faceati sex in grup? happy Cat despre partea cu copilul, asta dovedeste cat de imatura esti. Tu crezi ca bebelusii sunt ca o papusa? Ii faci si pe urma ii arunci intr-un colt, iar tu te duci sa te distrezi cu "prietenii"?! Nu, draga mea, copiii mici sunt ca un job full-time, 24 din 24 de ore. Trebuie sa ai grija de ei, sa le cumperi lucrusoare, sa-i schimbi, sa-i plimbi, sa le dai sa manace, sa mergi cu ei la doctor fiindca se imbolnavesc tot timpul etc. Coboara cu picioarele pe pamant, c-o sa ti-o iei de la viata de nu o sa te vezi.

16 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Şi dacă te-ai găsi într-un hambar cu o mârţoagă, te-ai *** şi cu aia? Că de, te laşi dusă de val...
Serios că vreţi să faceţi un copil!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce ai facut tu nu este de condamnat, este normal, ai fost virgina ai prins gustul si ai incercat, perfect normal si rational. un lucru nu inteleg sunteti tineri ce va trebuie voua relatii de 3-5 ani? sunteti la varsta la care sa experimentati, sa va distrati asa cum ai facut la majoratul ala. eu iti sugerez sa inchei relatia cu prietenul tau care vrea ceva serios si e pacat sa iti strici tineretea cu relatii serioase in care partenerul vb despre copii deja (halele maica sfanta). mai bine recunoaste ca l-ai inselat, asta este si mergi mai departe strabatand si alte cearsafuri. misto majorat, la cat mai multe

| RAY a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Cum frate sa nu fie de comandat esti culmea, la inselat cu prietenul lui, sa fim seriosi, de fapt e vina lui baiatul ala ca a crezut in ea e vina lui ca nu poate sa se lase de ea

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru RAY):

E tanara, a dat de gustul sexului, corpul isi cere drepturile, eu sunt o persoane cu parerei foarte flexibile asupra inselatului

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Voi toti aici va dati destepti si o judecati, de parca nu ati fost vreodata la o petrecere sa vedeti cum sta treaba de fapt, mai iesiti si voi din casa.

| Drolja a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu am uşă la casă.
Iar dacă ies pe geam, nu mai ajung la petrecere. Cel puţin conştientă

| ɹαℓυ a răspuns:

Stii cum se spune, minciuna are picioare scurte. Mai bine ii spui tu decat sa afle din alte parti. Unii baieti chiar daca au promis, nu isi pot tine gura si se lauda prietenilor cu "ce partida" au avut ei. Eu zic ca e cel mai bine sa ii spui adevarul prietenului tau cu care ai fost 3 ani. Desi va fi dureros pentru el, trebuie sa stie. Daca te iubeste, va avea puterea sa te ierte. Daca nu ii spui, te vei simtii vinovata si pana la urma vei ceda. Tu trebuie sa fii atenta si sa ii recastigi increderea.
Sper ca te-am ajutat cat de cat. Numai bine si ai grija ce faci. Bafta!

| RAY a răspuns:

Iubirea lui peste cum sa iubesti frate si sa faci sex cu altcineva sa fim seriosi nu exista asa ceva, aia nu e iubire mai aiurea e ca isi bati joc de bolovanul ala care poate te iubeste sau crede in tine tu il inseli chiar cu prietenul lui, de aflat va aflu find baiat are s alti prieteni care stie de prietenul lui plus ca cineva tot va vazut, pacat de el ca crede in tine, lasa-l in pace sa-si revina posibil ca va rupe relatia cu amicul lui, de fapt vina e a cui crede in fete nu invers

| mihai69 a răspuns:

Acum ai băut un pahar, mai peste un timp o să fumezi „ceva"... și uite-așa ajungi „nu știu cum dusă de valuri" la „N" parteneri.
Chiar dacă acum ai minți, chiar dacă el te crede și nici nu află în vreun fel că ai făcut-o - subconștientul tău ȘTIE și tu vei fi altfel, alta, față de fata pe care el a cunoscut-o și iubit-o acum 3-4 ani. Și schimbarea se va agrava pe măsură ce trece timpul și pe măsură ce vei mai „greși" de câteva ori. o să ajungeți să vă certați din nimic, aiurea.
Și atunci, nu e mai bine să-i spui omului verde în față tot ce s-a întâmplat? Măcar ai șansa ca, în eventualitatea extrem de puțin probabilă că va sângera în tăcere și te va ierta pentru trădare, relația voastră va putea reporni fără să ai nimic pe conștiință, fără „schelete în dulap" și să aveți o viață nouă înainte. Sau nu. Dar măcar te va aprecia că nu ai dus batjocura față de el până în pânzele albe.

| SkyPilot a răspuns:

Mai bine ii spui adevarul si accepti consecintele oricare ar fi ele. Data viitoare cand mai bei un pahar de sampanie cine stie ce se mai intampla. Totul se afla. Adevarul are un fel pervers de a iesi la lumina. Iar daaca accepti sa traiesti in minciuna te vei degrada din ce in ce mai mult.
Daca ii faci un bebe iubitului si el afla dupa asta, crezi ca va fi mai bine? Mai faci si un copil nevinovat sa sufere. Spune-i acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te opresti la 3 barbati? Serios? Nu te opri, continua tot asa si lasa-l pe baiatul ala ca nu il meriti. Si nici el nu merita pe cineva ca tine.Va pierdeti timpul amandoi pentru ca va descoperi mai devreme sau mai tarziu si te va ura mai mult decat tine la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VerginicaVacagrasa tu nu o critici pentru ca la fel cum a facut ea asa faci si tu cu partenerele tale. Dar cum te-ai simti daca ai fi inselat, chiar daca nu ai sentimente, nu te simti luat de prost, tradat, mai ales ca o face cu cel mai bun prieten?

| missme99 a răspuns:

Deci mai pe scurt: ai o relatie de 3 ani in timpul careia ti-ai inselat partenerul cu alti doi barbati.
Ideea e asa: nu exista "nu stiu cum s-a intamplat" ...nu ai cum sa faci sex accidental. Asuma-ti raspunderea pentru ce ai facut.
Ai doua variante:
1. Te comporti ca un adult, iti asumi ce ai facut si spui adevarul. O sa pierzi relatia cel mai probabil dar asta oricum se va intampla cand se va afla. Si crede-ma ca se va afla. Plus ca mi se pare corect fata de partenerul tau sa fii sincera cu el si sa il lasi sa aleaga ce vrea sa faca in cunostinta de cauza.
2. Taci, nu te mai gandesti la asta si speri sa nu ajunga zvonuri la urechile lui. Iar daca ajung te pregatesti psihic sa minti convingator.

| lllorenusssuumeu explică (pentru missme99):

O să fac varianta 2 happy

| mihai69 a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Crede-mă, alegi greșit! Dar asta veți vedea abia peste ceva ani, și abia atunci o să regreți că în loc să curmi onest o relație frumoasă, ai ales s-o lași să moară de urât, inimă rea și frustrări adunate în timp.

| SkyPilot a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Eu am aflat intr-un bar din Amsterdam ce a facut iubita unui bun amic. Cu dovezi convingatoare. Normal ca i-am spus omului, i-a dat un sut in fund de i-au sarit parasutei amigdalele!