| LoveIsNotForMe14 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, m-am îndrăgostit de un băiat, dar nu am vorbit cu el niciodată, eu sunt o fire mai rușinoasă, de fiecare data când trec pe lângă el îmi zâmbește, ce sa fac sa-i spun ca il plac sau sa aștept să-mi dea el un răspuns.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Zambeste-i si saluta-l de fiecare data in cel mai expresiv mod de care poti da dovada. Ar fi suficient pentru ca el s-a isi dea seama cam ce ar trebui s-a faca in continuare. Incearca deoarece poti fi sigura ca va functiona. Succes!

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te ca la momentul potrivit Dumnzeu să trimită la tine un băiat care El știe că ar fi un soț bun pentru tine.Pețitul băieților de către fete e un blestem al zilelor din urmă.E mult mai bine să ia un bărbat inițiativa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Poate mentionezi aici si cine a facut blestemul ala, ca eu nu am vazut nicaieri in biblie scriindu-se de blestemul petitului baietilor!

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg de ce trebuie noi mereu sa facem totul? daca isi place de el vorbeste cu el, omul nu citeste ganduri nu suntem telepatici plus ca apreciem fetele cu tupeu, sa vb cu el, placea aia poate fi doar pe moment sau doar un capriciu feminim atat, sfatul meu este sa vb mai mult cu el

| neutrino a răspuns:

Asteapta, zambindu-i.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vorbeste cu el, si baietii sunt de multe ori timizi si nu are curaj.

| UserulAnonim a răspuns:

Simplu, ochesti o FATĂ din grupul de prieteni si o intrebi ceva banal, gen de unde are pantofii si in timpul asta faci contact vizual cu tipul. Apoi te duci la el si ii vorbesti, simplu, te pui langa el si discutati diverse, te gandesti tu la un subiect pe care-l aveti in comun happy N-ar trebui sa fie greu. Funda? big grin

| LoveIsNotForMe14 explică:

Va mulțumesc mult pentru sfaturi!