| Zarul a întrebat:

Am nevoie de câteva sfaturi,mai exact vreau să fiu sigur de anumite lucruri.
Am hotărât împreună cu prietena mea să ne începem viața sexuală,ea mai mult laughing, find virgină. Are doar 17 ani. Știu că o să ziceți că poate e mică,dar asta e dorința ei,i-am spus că nu o forțez.
Știu treaba în mare,riscuri și toate cele despre dezvirginare și astea,dar o să ne protejăm,și o să fie totul bine, plus de asta să fiu tandru.etc.
Vreau doar să știu,dacă după actul sexual ea trebuie să ea vreo pastilă.Pastila de-a doua zi,sau mai știu eu ce pastilă.
Vreau doar să mă ajutați cu asta,de restul mă ocup eu. Dacă vreți,pute-ți să-mi da-ți și niște sfaturi utile.
Nu vreau răspunsuri ipocrite, sau fără rost. Fiecare trecem prin asta.
Vă mulțumesc!

6 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

Atata timp cat o sa folositi prezervativ si nu se rupe in timpul actului nu este necesara nici o alta masura de protectie.in ceia ce priveste ce si cum nu ai nevoie de sfaturi, lasativa purtati de val si va fi frumos, din ce in ce mai frumos pe masura ce o sa experimentati.

| LaLaura a răspuns:

Pai nu trebuie sa ia nicio pastila daca stii ca nu ai lasa-o insarcinata.
Pastila de a 2-a zi se ia doar in cazuri in care esti 100% sigur ca poate a ramas inarcinata si se ia in maxim 72 de ore, ea este o bomba hormonala si poate sa ii dea organismul peste cap.
Dupa sex, ea nu trebuie sa ia nicio pastila, tu iei vreo pastila dupa sex?
http://familie-relatii.acasa.ro/......12080.html
Pentru mai multe informatii despre pastila de a 2-a zi.

| neutrino a răspuns:

Daca dupa aceea pe ea o va durea capul, fiind nemultumita de barbatia ta, atunci este recomandat sa ia o pastila. Daca nu, nu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca va protejati cu prezervativ, nu este neaparata nevoie sa ia si pastila de a doua zi. Dar, nu uitati sa va protejati!

| Alcyon a răspuns:

Nu trebuie sa ia nicio pastila. Aveti grija cum va protejati.

| Zarul explică:

Doar întrebam, nu m-am apucat să caut pe net, am zis să apelez la voi.
@Alcyon: O să avem. Voi folosi prezervative Durex Extra Safe, mă gândesc că sunt bune.