| Rox1234 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri sincere si o discutie cat mai pe larg.
De o luna mi-am facut un prieten cunoscandu-l de pe Internet.De o luna de zile suntem impreuna si evident ne-am intalnit si in realitate.Ne intelegeam bine pana in ultimul timp cand el imi raspundea o data la 2 zile, nu prea discuta cu mine si ultima oara a iesit afara cu mine doar sa-i dau un stick nu sa stea cu mine adica a stat dar mi s-a parut stand cu forta.A fost cel care surprinzator mi-a dat si primul sarut si credeam ca ma iubeste insa nu a fost asa..Azi mi-a spus ca vrea sa ne despartim citez " Roxana, trebuie sa vorbim ceva... Eu nu pot sa ma atasez de tine cum ar trebui, sentimental simt ca inca suntem la stadiul de prieteni si nu ma simt in pielea mea in relatia asta... cred ca ar fi timpul sa ne despartim" ce ar trebui sa-i spun? i am zis ca e ok face cum doreste el si ca nu-l voi mai bate la cap mi-a zis "faci cum crezi". Niciun mesaj de atunci.tin sa cred ca nici prieten nu vrea si si-a schimbat si statusul de la Facebook in "singur".Si-a batut joc de mine si a stat din plictiseala? sau e el instabil emotional? SCUZE PENTRU ROMAN! Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Roxana! In primul rînd nu stim ce vârstă ai tu si nici acel băiat, dar să stii ca un prieten nu il găsesti pe internet, un prieten adevărat nu si-ar fi bătut joc de tine cum a făct o acest băiat, el practic s-a jucat cu sentimentele tale, te a folosit, te ai gîndit că poate are deja pe altcineva? Posibil sa fie instabil emotional, dar indiferent cum ar sta situatia, el si a bătut joc de tine, ti a dat sperante, deci trebuie sa stii ca pe internet nu poti găsii adevarata dragoste, iluzii.

| Rox1234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Avem 16 ani amandoi, diferenta este doar de o luna! Destul de mici zic eu pentru o relatie stabila cred ca la varsta mea cer prea mult de la baieti xd

| Rox1234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai foarte mare dreptate,, oricum pe viitor o sa am mai mare grija cu cine stau.pur si simplu m-am saturat de papitoi care nici ei nu stiu ce vor sau se folosesc aiurea.

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Probabil nu esti tu pentru el. Pur si simplu omul nu simte nimic pentru tine. De multe ori pentru baieti o noua relatie poate fi obositoare daca nu a mai fost una inainte sau daca a trecut mai mult timp. Lasa omul, nu simte si gata.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Buna, Roxana..imi pare rau pentru tine!
Dar ar fi bine sa nu il mai bagi in seama deloc! Poate isi va da seama de ceea ce a facut...doar sima batut joc de sentimentele tale ...de ce ai mai fi prieten cu un baiat ca el? Stiind ca ati fost iubiti nu cred ca ai putea sta cu gandul ca acum sunteti doar prieteni! Nebagandu-l in seama poate ii va fi dor de tine sau ceva ceva ....sau mai e varianta sa nu mai vb cu el si daca te cauta inseamna ca ramaneti la stadiul de prieten dar parerea mea sa il lasi in pace! Niciodata nu conteaza varsta pentru o relatie...eu am o relatie de 2 ani si 4 luni si am 16 ani...ce zici de asta? Si niciodata nu a venit vorba sa.ne despartim! ai grija pe viitor la ce baiat te uiti!

| Rox1234 explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

O sa am..multumesc mult pentru sfat.o sa tin cont de el.

| OMGJellybelly a răspuns:

Of, aceasta poveste e una trista, sincer. Dar plictiselala si instabilitatea emotionala nu prea se aseamana, dupa cum ai spus, la inceput totul mergea foarte bine, dar pe urma totul s-a racit, probabil ceva s-a schimbat intre voi, probabil o cearta sau ceva ce nu i-a conve it tie sau lui.
Daca inca te iubeste, intreaba-l doar "De ce?" si de aici vine de la sine, el iti va spune motivele pentru care nu a mai vrut/nu s-a simtit bine.

| AjutorulPublic a răspuns:

Parerea mea personala este ca da, dar n fi trista deoarece nu ai pierdut nimic. In viitor te rog sa ai grija de tine si cu cine vorbesti ca s-ar putea sa patesti lucruri mai grave decat o simpla despartire. Ai grija de tine si cu cine vorbesti.

| Rox1234 explică (pentru AjutorulPublic):

Acum ce ar trebui sa fac? sa-l ignor sa nu-l mai bag in seama?

| Abh a răspuns (pentru Rox1234):

Ce alte optiuni ai?