| Chryssuu a întrebat:

Eu am stat cu un baiat 5 luni de zile si am inceput sa tin foarte foarte mult la el dar au aflat parintii mei si mi-au facut un scandal foarte mare si in saptamanile acelea nu ne mai intelegeam foarte bine,nu ne mai vedeam asa de des si ne-am departat foarte mult sad apoi mi-a zis ca vrea sa ne despartim pentru ca nu vrea sa am necazuri si mai mari.Dar inainte cu doua zile l-am vazut cu fosta prin oras.O fi fost asta cauza despartirii? sau din cauza parintilor mei? Da, ne-am despartit iar apoi pentru mine au urmat niste zile foarte grele deoarece ma gandeam tot la el si plangeam de fiecare data.Acum mai tinem legatura si zice ca el sufera mai mult decat mine si porcarii dinastea.Eu cred ca in 5 luni de zile nu a tinut deloc la mine de aceea a renuntat asa de usor la mine.El este un gen de baiat care umbla cu toate fetele numa ca sa le.....stiti voi ce.Cu mine nu a reusit desi ma intreba de fiecare data.Eu nu stiu ce sa mai cred.Acum vreo 3 zile m-a sunat si a zis ca s-a despartit de fosta si daca vreau sa ne impacam iar eu i-am zis ca NU. Cred ca a fost doar o minciuna ca sa se rada de mine! Si a trecut o luna de la despartire si eu sunt tot asa de innebunita dupa el.Pur si simplu, cand il vad simt ca ma topesc.Nujj ce sa mai fac.Va rog, dati-mi un sfat ceva ca eu nu mai suport crying

Răspuns Câştigător
| SweetRamo a răspuns:

Bună!
Îmi pare foarte rău pentru tine însă... tu ai greșit cel mai mult în această relație. De ce? Pentru că i-ai acordat dragostea necesară iar el și-a bătut joc de tine. Uită-l chiar dacă îți va fi mai greu la început! Asta este greșeala noastră... ne îndrăgostim mereu de băieții nepotriviți cu postura de,, bad boy '', exact cei care NU ne merită. 5 luni? Mi se pare un timp mult prea scurt, asta este părerea mea. Dacă ai stat 5 luni cu el și el a renunțat atât de ușor la tine ce impresie îți dă asta? Familia ta mereu te va iubi, iar ei au cea mai MARE dreptate în momentele de față, ei au făcut asta deoarece probabil și-au dat seama că nu este tipul potrivit, nu aveau de gând să te rănească. Dacă el nu era așa fustangiu probabil părinții tăi l-ar fi acceptat. Acum altă problemă. Nu ai specificat ce vărstă ai. Te-aș ruga să nu îmi spui că ai între 13-15 ani. În anii ăștia nu există iubire, decât atracția fizică care este extrem de diferită față de adevărata dragoste. Trăiește-ți copilăria dacă ai anii ăștia, deoarece mai târziu o să îți pară rău că ai pierdut aceste clipe și nu poți să le mai retrăiești. Chiar dacă nu te cunosc nici pe tine și nici pe iubitul tău sunt fericită deoarece te-a lăsat în pace. Nu te-a meritat, nu te merită și nu te va merita niciodată. Chiar dacă atunci probabil era dulce, grijuliu și iubitor acum este o persoană total diferită nu? Dacă te iubea cu adevărat și ținea la tine ți-ar fi luat apărarea împotriva familiei tale și nu ar fi renunțat în ciuda obstacolelor însă nu a făcut-o. Ba din contră! L-ai prins cu fosta? Băi frate da ce e aici. Dacă pe asta am uzat-o o iau pe cealaltă care între timp s-a reparat și e ca nouă? Cam asta înțeleg eu oh go on.
Uită-l, ăsta este sfatul meu! Am mai spus-o și o mai spun : Nu te merită!
Există o grămadă de băieți în lumea asta, însă niciunul nu e la fel. Dragostea adevărată apare la momentul potrivit, de multe ori luându-te prin surprindere. Băieți sunt și în afară orașului tău și încă câți. În viața asta te vei îndrăgosti de multe ori dar, doar o dată va fi ceva reciproc și de durată.
Am încredere în tine că vei face cea mai bună alegere, ascultă-ți inima, sufletul ÎNSĂ și mintea. Inima mereu va spune,, Hai să mai încercăm o dată! '' însă nu mereu asta este cea mai bună alegere.
Ai toată viaţa înainte, nu lăsa un băiat să îţi stea în cale. Baftă!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cauza despartirii a fost,, fosta,, asta e clar si ai facut bine ca nu te-ai impacat cu el, chiar nu te merita

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Salut!
Sfatul meu este sa lasi timpul sa treaca, nu-l mai aborda, incearca sa fii cat mai indiferenta, pentru ca purtandu-te asa vei vedea cu timpul daca intr-adevar simte ceva pentru tine sau nu. Si nu uita ai rabdare si lasa timpul sa treaca pentru ca in cele mai multe situatii el este cel mai bun aliat al nostru.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes iti doresc!

| Cherilyn a răspuns:

Iti zic eu cum e?

Vroia demult sa te lase, doar ca nu gasea motiv. Acum ca te-ai certat cu ai tai, face pe tipul protector, spunandu-ti ca nu vrea sa ai probleme din cauza lui, cand de fapt vrea sa scape de tine.
Chiar tu ai spus ca este genul afemeiat, care nu cauta decat sa aiba relatii intime cu fete iar dupa le paraseste.

Ai facut bine ca nu ai acceptat inca sa intretii relatii intime cu el.
Baietii au anumite nevoi, iar daca nu i le-ai satisfacut in 5 luni de relatie, fii sigura ca a gasit alta fata dispusa sa faca asta.

Parerea mea este ca ar trebui sa-l uiti.
Ocupa-ti mintea cu altceva...
Iesi cu prietenii la o plimbare, un film.
Cea mai buna terapie e o sesiune de shopping si barfa.

Ar trebui sa le multumesti parintilor tai.
Ei au dreptate, nu e potrivit pentru tine. Nu vor sa suferi sau sa faci ceva ce vei regreta mai tarziu.
Sunt sigura ca meriti mult mai mult decat un afemeiat ridicol ca el...

O sa iti treaca. Peste cateva luni o sa te uiti inapoi si o sa razi. happy
Succes!

| mariutsa1234567890a a răspuns:

încearcă să-l eviți și să crezi că ce-i al tău e pus totuși deoparte.
Dacă asta a fost alegerea lui tu nu ai ce face, și nu trebuie să suferi, din simplul motiv că e prea scurtă viața asta pentru a o pierde pe nimicuri din astea.
Trăiește cu ce ai, dar nu te mulțumi doar cu atât, luptă pentru ce crezi că o să fie într-adevăr a tău.
Poate că faza cu părinții tăi, a fost doar o scuză ca să poată el să se împace cu fosta.
Bucură-te că nu a reușit să aibă o relație cu tine și după asta să suferi și mai mult.
Unii băieți așa-s. nu se mulțumes cu ce au lângă și caută în altă parte.
Nu te-aș sfătui să-i oferi o a doua șansă atâta timp cât te-a rănit o dată, are să o mai facă, excepții la sigur nu există, poate da doar că nu în cazul tău.
Fii tare și demonstrează-i că tu poți și fără el, demonstrează-i că cel care =ntr-adevăr a pierdut este el, deși doare învață să ascunzi lacrimile cu un zâmbet, cât de fals, dar să fie.

| grapefruit914 a răspuns:

Scuze cati raspund la intrebare cu alta intrebare
Dar te intreba?! Cum asta?
Uita de el, e un ratat care te-a lasat pentru alta, si apoi nu i sa primit cu aia si te vrea pe tine inapoi, incearca sa-l uiti, nu-i asa de greu cum pare, atunci cind iti amintesti de le, schimbati deodata gindurile, sau inchipuetil intro imagine absurda si amuzanta, respectiv rusinoasa pentru el

| Dvll_Miki_1995 a răspuns:

Cel mai simplu mod : Incearca sa-l uiti! Nu te merita! Daca tinea cu adevarat la tine nu renunta atat de usor si nu se combina cu fosta dupa chestia cu parintii tai. Incearca sa iti ocupi timpul, in felul asta nu vei mai avea timp sa te gandesti la el. Iesi pe afara cu prietenii / vezi un film / ajuta-ti mama la curatenie / incearca sa vorbesti si cu alti baieti. Numai bine si sper sa treci peste repede!

| Chryssuu explică (pentru Dvll_Miki_1995):

Vorbesc cu alti baieti...dar tot deageaba.Tot la el ma gandesc crying