| Stefania_8197 a întrebat:

TPU! Am nevoie de niste sfaturi. Am avut o relatie de 6 luni cu un baiat minunat. A facut pentru mine lucruri pe care nu credeam ca le va face cineva. In ultimul timp ne.am certat pentru ca eu eram rece si distanta(nici eu nu stiu de ce). Ieri s.a ajuns la despartire. Mi.a zis ca va cauta la altcineva caldura pe care eu n.am putut sa i.o ofer. Astazi am vorbit putin si mi-a zis ca regreta ca a ales sa se desparta de mine, dar ca nu e prea tarziu sa.i demonstrez ca vreau sa repar ce am stricat. as vrea sa-mi dati cateva idei cum as putea sa fac asta..surprize si chestii de genul. ii plac lucrurile astea. sau cum as putea sa.i arat ca il vreau inapoi.

Răspuns Câştigător
| CrazzzyA a răspuns:

Hm, e clar ca baiatul tine la tine, dar daca e un "baiat minunat" dupa cum spui tu, atunci care e problema cu tine? Se vede ca si tu tii la el din moment ce vrei sa faci ceva ca sa fie bine, dar e cam aiurea sa te desparti si nici macar tu sa nu stii de fapt de ce.
Probabil tu ai inceput sa fii mai rece pentru ca el ti-a oferit mai mult si te-ai obisnuit asa, iar acum asteapta si el sa primeasca mai mult de la tine, ceea ce e normal.
Ai putea sa-i scrii o scrisoare in care sa-i spui tot ce simti si lucruri care ti-ar placea sa se intample intre voi si cum sa fie de acum si ca iti pare rau ca a trebuit sa existe cearta dintre voi din cauza ta si etc. Prin acest lucru ii faci si o surpriza placuta si o sa-i si arati ca il vrei inapoi. Apoi mai ramane sa te schimbi putin, adica sa incepi sa-i arati ce simti, sa fii mai tandra, dragastoasa si asa cum mai vrea el.
Bafta! happy

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sincer sa fiu nu stiu daca poti sa il iubesti atat cat merita el.
Cauta si tu pe net ca gasesti modalitati prin care sa iti exprimi iubirea.
Porneste de la cele mai simple cum ar fi prezenta ta, sa il asculti, sa iti pese cu adevarat de ce se intampla cu viata lui. Mai departe poti sa ii oferi diverse chestii facute de tine, cauti tutoriale pe net. Sau poti sa il ajuti in ce priveste activitatea lui, sa il ajuti cumva sa fie mai bun.
Vezi si ce il face pe el fericit. Poate tu ii oferi ceva si ceea ce il face pe el mai fericit nu ii oferi.
Spune-i ca vrei sa il faci sa se simta iubit si pentru asta ai nevoie sa iti spuna cu ce l-ai dezamagit si ce poti face tu mai mult, ce l-ar face cu adevarat fericit.

| Elena1234456 a răspuns:

Incearca sa ii compui o poezie (foarte sincer sa vorbesti prin versuri), un tricou personalizat, o poza cu voi doi. arata-i cat sunteti de perfecti impreuna!

| Patrick1 a răspuns:

Ofera-i o seara de neuitat! Face-ti dragoste ca 2 nebuni! happy