| Stefania_8197 a întrebat:

TPU! Am nevoie de niste sfaturi. Am avut o relatie de 6 luni cu un baiat minunat. A facut pentru mine lucruri pe care nu credeam ca le va face cineva. In ultimul timp ne.am certat pentru ca eu eram rece si distanta(nici eu nu stiu de ce). Ieri s.a ajuns la despartire. Mi.a zis ca va cauta la altcineva caldura pe care eu n.am putut sa i.o ofer. Astazi am vorbit putin si mi-a zis ca regreta ca a ales sa se desparta de mine, dar ca nu e prea tarziu sa.i demonstrez ca vreau sa repar ce am stricat. as vrea sa-mi dati cateva idei cum as putea sa fac asta..surprize si chestii de genul. ii plac astea.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Da-i mesaje de buna dimineata si noapte buna, fa planuri pentru voi, aveti tot felul de activitati impreuna, mergeti la zoo, la piscina, la restuarant etc ocupa-te tu de organizat, cumpara-i mici cadouri, surprize, prepara-i o prajitura sau mancarea preferata, scrie-i o scrisoare de dragoste, asa old fashioned, pe hartie, originala, nu copiata de pe net, faceti-va poze impreuna si puneti-le pe net, suna l aiurea in timpul zilei doar sa i spui ca l iubeste apoi inchide etc

| MsSaytek a răspuns (pentru BiuL):

Tare.happyce bine ar fi sa aiba toti baietii parte de asa cevalaughing

| lungudragos a răspuns (pentru MsSaytek):

Chiar asa! laughing

| MsSaytek a răspuns (pentru lungudragos):

Dk ar fi asa ar merita toate fetele fundalaughing

| lungudragos a răspuns (pentru MsSaytek):

Bine zis maestre.laughing

| BiuL a răspuns (pentru MsSaytek):

Sincer, cred ca majoritatea baietilor nu ar stii sa aprecieze asa ceva.

| MsSaytek a răspuns (pentru BiuL):

Probabil..asa sunt ei:mai nesimtitilaughing)

| kongeriket a răspuns (pentru MsSaytek):

Și ele mai curve așa de felul lor.
Te ofensează? Prea bine, atunci gândește-te de două ori înainte să faci afirmații cu conținut misandric!

15 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă el doreşte să-ţi dea a doua şansă, nu o rata.Tu ai spus ca a făcut lucruri pe care nu te aştaptai.Vina este a ta! Aşa se întâmplă-n viaţă cel bun are de pierdut, dacă era dur, dacă era afemeiat, dacă te neglija, dacă era rece şi indiferent, erai în limbă după el.Vezi ce se mai poate remedia! Baftă multă!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Suna-l si spune-i cat de mult il iubesti si ca regreti enorm ca v-ati despartit si ca de acum il vei face fericit si nu vei mai lasa ca monotonia sa puna stapanirea pe relatia voastra. poti sa-l scoti al o plimbare cu zapada in parcsi faceti acolo multe poze impreuna, la un suc/la o cafea intr-un bar dragut, la un film din genul care va place amandurora etc, poti sa-i pregatesti prajitura perefrata in smen de dragoste pentru el, poti sa-i tirmit mereu mesaje de buna dimineata sau de noapte buna, sa-i trimiti pe mess, cand vorbesti cu el, niste melodii de dragoste si de impacare, poti sa-l sunidin cand in cand is s-ai spui ca il iubetsi si ti-e dor de el, poti sa-ifaci un cadou mai deosbit de Craciun, fii ducle si tandra cand te intalnesti cu el, tine-l d emana in timp ce av plimbati, alinta-l, rasfata-l, fa-i complimente, spune-i "Te iubesc!", saruta-l pasional, ia-l in brate, zambeste-i etc. Bafta si s ava impacati si sa va iubit mult!

| Larisssaa a răspuns:

Pai ai putea sa ii trimiti mesaje ♥
Sa iesiti la un suc ♥
Sa va bateti cu zabada ♥
Sunt multe modalitati cu care poti sai dovedesti dargostea ta ☺.
Dar trebuie sa simti si tu inca sentimente pentru el ☻.

| SimonaQs a răspuns:

Poti sa ii faci o prajitura ceva dulce, sa ii cumperi un mic cadou sa petreceti o zi impreuna doar voi doi si poate ar trebui sa iti ceri scuze ca l-ai dezamagit si sa-i promiti ca nu se va mai intampla... 6 luni nu e un timp scurt...O jmatate de an sa iti petreci cu o persoana nu e putin. Puteti sa iesiti la restaurant, sau prin parc. Mi se pare dragut sa si-l alinti :d Nu conteaza unde ati merge sau unde ati fi trebuie sa fiti mereu impreuna

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| oompaloompa a răspuns:

Poti trimite mesaje cu : buna dimineata, sa ai o zi frumoasa astazi, noapte buna chestii de genul acesta, sper ca te-am ajutat!

| lungudragos a răspuns:

Cred ca ar fi destul de dragut sa iesiti pur si simplu si sa va plimbati pe afara, mai ales ca acum e iarna. mergeti la o cafenea si beti un vin fiert, alcoolul din vin o sa mai dezghete atmosfera. fa-i o poezie de dragoste, in care sa spui ca iti pare rau. Pune-ti inima la treaba, alege cu sufletul, si filtreaza cu mintea. ce o sa iasa o sa iasa bine.

| MsSaytek a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii faci o surpriza ca sa ii demonstrezi ca iti pare rau.incearca sa fi alaturi de el, sa il respecti si in primul rand sa nu mai fi distanta.asa o sa ii dovedesti k iti pare rau si o sa aprecieze aceasta schimbare la tine.dar ma gandesc de ce ai fost rece si distanta cu el? oare nu il mai iubesti sau...