| D0zzz a întrebat:

TPU! Am nevoie de sfaturile voastre, va rog. Ma simt ingrozitor. Astazi am avut un concurs de Halloween la scoala, iar eu am fost costumata intr-un "vampir" si am avut destul de mult machiaj. Prietenul meu nu parea deloc incantat, nici nu se mai uita la mine, nu zambea, iar un prieten de al lui mi-a zis ca nu ma vrea. In momentul ala parca imi pica ceva in cap, dar am incercat sa nu imi arat dezamagirea, pentru ca nu vreau ca nimeni sa observe ca sunt suparata. Nu stiu ce sa zic, sa-l cred? Sa nu-l cred pe prietenul lui? E dificil, m-am atasat mult de baiatul asta, si ma simt ingrozitor, nu am chef de nimic. Si stiu ca viata e lunga si ca ma voi indragosti si rani de multe ori pana sa imi gasesc "dragostea" adevarata, dar e usor de zis, si greu de simtit. Adica, nici nu cred ca m-a placut cu adevarat, daca imediat nu m-ar mai placea doar din pricina unui costum. Mereu imi zic ca poate nu am fost facuti unul pentru celalalt. Am mai fost odata cu el inainte, si ne-am despartit din nimic, practic el de mine pentru ca avea febra, iar acum cred ca urmeaza sa se desparta doar din cauza ca am fost costumata. E ciudat, si ma simt oribil. Pur si simplu, nu vreau sa mananc, vreau doar sa stau la tv si sa incerc sa-l uit. E cam greu sa-l uit pentru ca am petrecut clipe foarte frumoase. Nu mai stiu ce sa fac, iar daca cumva imi zice ca vrea sa ne impacam sa mai accept, sau imi vad de treaba mea, chiar daca mai am sentimente pentru el? Mentionez ca avem 7 saptamani pana acum... Ce sfaturi imi dati? Ce sa fac sa nu fiu trista si sa-l uit in caz ca vrea sa ne despartim? Sau daca nu ne despartim, si prietenul lui a zis in gluma ca sa ma jigneasca, sa-l cred sau nu? Mentionez si ca "dragul" meu prieten intra destul de rar pe mess, iar telefonul lui nu-l pot avea din cauza severitatii parintilor lui, si acasa la el nu ma pot duce. Astept pareri, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai grija ca ai de a face cu un orgolios si un gelos!
Prietenul tau sau era sa lesine cand te-a vazut costumata si machiata sau ceva nu i-a placut,cine stie cine o fi trantit vreun comentariu de care tu nu stii.
Si faptul ca s-a despartit o data de tine,fiindca avea febra,deci era cumva neajutorat si nu suporta sa-l vezi infrant,e un argument solid la ceea ce banuiesc eu.
Deci,tu stai calma si fa pe nestiutoarea.
Nimic nu stii,nimic nu ti-a spus amicul respectiv si vezi cum decurg ostilitatile.
Nu-l cauta si nu-l stresa,da-i pace.
Maine la scoala,iar vei fi tu,vezi cum se comporta si,daca e rece si absent,fii pregatita sa fii si mai rece si mai absenta!
Dificil iubit ti-ai gasit si tu! Astuia,daca reusesti sa-i scoti un "te iubesc",ar trebui sa-ti ajunga vreo zece ani, pe cuvant!
Mult noroc, ca ai nevoie!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Poate nu il mai atragi... parerea mea ar fi sa-ti faci o mica schimbare big grin. haine noi si o freza noua sau cv care sa-l atraga din nouwinking.

| ynna93 a răspuns:

Pai eu cred ca daca i`ar place de tine cu adevarat atunci ti-ar zice pur si simplu uite nu`mi place cum iti sta machiata asa si punct.tu incerci desigur sa-i fii pe plac si gata povestea.dar daca gaseste asa motive aiurea de despartire e culmea. daca se desparte si apoi vrea sa se impace eu te sfatuiesc sa incerci sa-l uiti si sa-i zici pur si simplu cine ma place cu adevarat ma accepta asa cum sunt.bye bye.

| chio97 a răspuns:

Are perfecta dreptate yanna93 nu te mai gandi la el nu are nici un sens se mai intampla sa te desparti si sa te impaci cu aceeasi persoan din diferite motive dar cand nu mai vrea sa fie cu tine pentru un simplu costum atunci eu sincer nu cred ca te-a placut cu adevarat. Vorba lui ynna93 cine ma place cu adevarat asa cum sunt.MULTA BAFTA SI MULTA IUBIRE:*

| ILoveMyBed a răspuns:

Eu as zice ca e un nesimtit, sa se desparta de tine pentru ca erai costumata, sau pentru ca ai febra, eu as zice sa te desparti tu de el, pentru ca poate isi batea joc de tine, despartete de el, daca te intreaba din ce motiv, inseamna ca poate tinea catusi de putin la tine, dar daca zice "Bine, Ok" inseamna ca rade de tine, stiu prin ce treci, mie imi facea la fel baiatul pe care il placeam, se dadea la toate fetele de fata cu mine, simteam ca sunt un nimic, cel mai bine ar fi sa iesi cu prietenele tale si sa incerci sa-l uiti, doare, dar asa e dragostea, Succes si sper sa-l uitiwinking.