| anonimmisterios a întrebat:

Am o problema mare de tot. Deci, de vreo doua luni vorbesc cu o fata de care m-am atasat foarte tare.I-am spus lucrul asta si ea mi-a spus ca simte acelasi lucru pentru mine doar ca nu vrea o relatie pentru ca ii este frica ca la un momentat dat o sa ne despartim si o sa stricam tot...Intre timp ea si-a gasit prieten, dar vrea sa vorbesc in continuare cu ea, pentru ca zice ca tine la mine si ca are mai multa incredere in mine decat in prietenul ei(Asta nu inteleg, de ce a ales sa fie cu el si nu cu mine daca a spus lucrurile astea?). Intrebarea mea este: Ce sa fac? Tin foarte mult la ea si stiu ca daca o sa-i spun ca nu vreau sa mai vorbesc cu ea o sa sufere destul de mult si nu vreau asta.In schimb daca continui sa vorbesc cu ea mi-e greu sa ma comport ca inainte si sa imi sterg din cap acea "speranta" ca o sa fim impreuna candva.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ea si-a gasit un alt prieten, asta arata ca nu te iubeste cu adevarat. In aceasta situatie gaseste-ti si tu o prietena si sa fii fericit cu aceasta.

| Black38 a răspuns:

Poate ca te-a iubit, dar a gasit pe alt baiat de care s-a indragostit.Acum ea incerca sa uite ca te-a iubit si vrea sa scape de tine fara sa te raneasca

| D3nis a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu...nu prea ai ce face decat pana vine alta fata de care sa iti placa, sa fii tot timpul langa ea cand are nevoie..se va certa cu prietenul la un moment dat, tu sa fii langa ea si va vedea ca tu esti mai potrivit pentru ea.

| Atlas996 a răspuns:

Salut, se pare ca ea te considera doar un prieten in care poate avea incredere, poti sa iesi din acest "Friend zone" cu unele chestii, uita-te la clipul asta si o sa-ti dai seama de unele chestii.

http://youtu.be/F7-ysyr5Anc

Bafta multa!