| CristinaLazar858 a întrebat:

Am nevoie de un ajutor de la voi. Iubitul meu lucreaza de cateva luni la o firma de constructii din acelasi oras cu mine si in ultima perioada nu prea ne mai vedem cum o faceam inainte. De vreo saptamana observ ceva ciudat la el. Nu ma mai suna asa cum o facea inainte, ma respinge, nu ma mai alinta, nu mai accepta sa se vada cu mine. Imi spune mereu ca e obosit si ca ramane acasa sa se odihneasca dar cand il sun sa vad ce face imi spune ca e in oras cu baietii. Acum cateva zile am aflat de la unul dintre cei mai buni prieteni ai lui ca m-a inselat. Am incercat sa vorbesc cu el si sa-l intreb ce e cu el si ce este cu schimbarea asta a lui fata de mine si mi-a spus ca mi se pare ca nu e nimic ciudat la el ca ma iubeste la fel de mult si ca el tot cu mine are de gand sa ramana. Eu am intrat si in bac si sunt stresata si din cauza bacului dar si din cauza situatiei mele cu iubitul meu. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sfatul meu este,cat timp esti cu bacul,sa te concentrezi la probele pe care le ai de dat.
Goleste-ti mintea,obligat-fortat,de orice si straduie-te sa nu-ti ratezi viitorul!
Ar fi chiar culmea sa te ineci la mal, ca tiganul!
Nu te gandi nici ce face, nici unde e!
Gandeste-te ca asta e ultimul pas pentru a putea sa-ti faci o viata asa cum iti doresti!
Ai muncit 12 ani,ti-ai tocit creierii si vrei sa le arunci pe toate,brusc, pentru ca esti nelinistita?
NU!
Una cate una rezolvam problemele, dupa prioritati.Si acum,e randul bacului.
Dupa bac,cu probele date,calma,te duci frumos si afli adevarul.
Discuti cu el,il tii din scurt,il urmaresti,orice,dar numai DUPA bac!
Ti-a declarat ca te iubeste si ca e cu tine.
Bun.
Atat sa ai in minte acum si ce va mai fi,vei vedea!
Intareste-te,plangi, respira si pleaca hotarata, totul va merge bine!
Curaj si bafta maxima!

| stef87 a răspuns:

De aceeasi parere cu greece12, vezi-ti de BAC si apoi bati firu'n 16! Sunt lucruri care depind de noi si lucruri care nu depind de noi. Incearca sa le rezolvi pe cele care depind de tine si au prioritate, celelalte trebuie eliminate din gandire, pentru nu fac altceva decat sa te streseze de pomana.
Pe de alta parte, gandeste-te ca si el poate nu are un program chiar lejer. Sunt arhicunoscute situatiile cand oamenii se schimba din cauza mediului de lucru stresant. A zis cineva ca te-a inselat? Stii ce se spune despre gura lumii, da? Si chiar daca a facut-o, o lamuresti cand ai timp de elwinking

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Crede-ma pe cuvant, prima data bac-ul, dupa aia restul. Despre iubitul tau, nu pleca urechea la ce spune unu si altu, ca nu ai de unde sti in primul rand daca e adevarat si in al doilea rand, de ce ti-ar spune, adica care e interesul? Spui ca munceste in constructii, deci nu e o munca prea relaxanta si poate pur si simplu simtea si el nevoia sa iasa cu baietii la o bere. Rezolva cu bac-ul si dupa ai sa vezi ca o sa poti gandi mult mai limpede, pentru ca-ti mai elimini din stresuri. Succes

| Alessia_1036 a răspuns:

Pai daca e asa cum zice el lasa-i putin timp de gandire.Fal pe el sa vina la tine, daca u te bagi in sufletul lui si nu il mai lasi sa respire e normal ca il sufoci nu? si automat te respinge.lasal o saptamana doua in pace dupa vorbiti. daca te cauta el primul ii explici de ce ai facut asta.si nu te lua dupa gura lumii stii cum se zice pana nu vad nu cred.lumea si asa e rea.

| CristinaLazar858 explică:

Va multumesc din suflet nu pot pune un raspuns castigator la intrebarea asta pentru ca sunt 2 raspunsuri castigatoare si greece12 dar si stef87.

| iness_7101 a răspuns:

Draga mea sincer cred ca nu te mai iubeste si de aia te respinge eu cred si-a gasit pe alta, poate nu este genul de baiat sa-ti spuna direct gata nu mai vreau sa fiu cu tine iti face asa sa i