| MrNikolae96 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Ce as putea sa fac pentru/ sau sa-i daruiesc unei fete pe care o pretuiesc mult si care in cel mai apropiat timp nu va mai fi linga mine... ma va parasi, pentru ca ea e mai mare ca mine, e mai experimentata si spune ca eu nu pot sa-i creez ei sentimente noi, pentru ca eu insumi sunt beginner in relatii, eu am 17 ani ea 19. Stiu ca am un noroc imens ca ea e inca linga mine pentru ca eu sunt foooooarte timid. La început am cucerit-o prin ceea ca nu putea obtine de la mine nici macar un sarut (pentru ca eu insumi abia ieri prima data m-am sarutat cu ea, dupa 2 luni de relatii) (sunt ratat, stiu), iar acum deja ea mi-a spus ca aproape nu mai are sentimente pentru mine pentru ca nu pot sa-i creez sentimente noi. Ajutati-ma. FUNDA!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nicolae, fata asta nu te mai place si nici nu cred ca te-a placut vreodata. Accepta realitatea, nu-i nicio rusine faptul ca o fata nu te place!

| Ycu a răspuns:

Fi barbat, spune-i simplu: bine, pa!, o sa o induci in eroare, ea vede deja in tine timiditatea si lasitatea ta, si profita si o exploateaza. Daca ii zici bine pa, si nu o mai suni nu-i mai dai mesaje nu o mai bagi in seama, abia atunci se va indragostii ea de tine. Daca nu inseamna ca nici macar nu te-a placut vreodata, doar nu vrei sa fi cu o fata doar din mila. Fi mai tupeist in lumea in care o traim daca nu esti putin mai tupeist toata lumea te calca in picioare, si nu vorbesc numai de fete, vorbesc despre orice, atentie nu tupeist la rang-ul de golan, tupeist cu bun simt. Incearca ceea ce ti-am spus eu si o sa vezi ca nu numai acea fata te va privii altfel dar toti din jurul tau vor observa imediat o schimbare la tine si asta in bine. O zi frumoasa.

| 2Low a răspuns:

Esti barbat sau esti carpa?

| 2Low a răspuns:

Dovedeste ca o iubesti, spune-i asta zilnic ca tii la ea foarte mult nu sta ca un molau asa o sa ti-o fure altu si dupa o sa vii iar aici si o sa ne zici ca te-a parasit.Fa o sa rada este un lucru pe care l-am invatat dea lungul anilor.O fata se simte bine in prezenta ta atunci cand o faci sa rada.Nu o lua cu texte de pe internet fii tu insuti! Pregateste o surprinza, un cadou, o floare ceva cat de mic.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru 2Low):

Da pe langa ce-am zis eu foloseste si ce-a zis el la sfarsit spune bine happy

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

E greu e tare greu, timiditatea la baietii zic eu ca e rara in cantitati asa industriale dar daca dai de ea vad ca e cam greu... dreacu de obicei fetele sunt asa, eu naiba daca as avea o relatie asa un pic pe interes din primele zile as vrea s-o sarut happy, asa daca e pe sentimente ca la tine de la 1 saptamana 2 maxim 3 de la inceputu` relatiei deja as incepe s-o sarut mai ales ca frate, o iubesti si poate si ea inainte a avut sentimente, si avand puteati ajunge usor la sarut ea fiind mai experimentat, cred, dar asa ce sa faci e sa scapi total aproape de timiditate si gata, spune-i des ca o iubesti, iar intr-o zi cand stai langa ea si vorbiti sarut-o dintr-o data dar incet foarte incet prelungestel si fal frumos pentru ea cum n-ai mai facut niciodata fiind timid golesteti mintea inainte si dupa nu stiu repetai ca o iubesti mereu, fa gesturi sa-i arati ca o iubesti frate fa-o sa se simta speciala si sa vada ceva nou, si daca vede schimbare de la tine poate cine stie o sa-ti mai dea o sansa si na, eu zic ca ii arati cat de multa afectiune poti daruii, sarut-o dar daca zic asa nu inseamna ca trebuie s-o " spoiesti " pe ochi din minut in minut fa doar in anumite momente cand simtiti ca va apropiati mai mult, intelegi tu, si nu stiu petrece mai mult timp cu ea. Bafta! P.S : incercarea moarte n-are, deci incearca ce-am zis si SCAPA DE TIMIDITATE!

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Ce pot sa spun.Tu pentru ea ei fost doar un moft.relatia nu va fi de durata.Stiu ca doare insa o fata la varsta ei cauta, stabilitate, bani si chiar vrea un partener stabil.

| Reea6 a răspuns:

Are 19 ani vrea sentimente noi, are nevoie de cineva care sa ii poata oferii si altceva in afara de sarutari imbratisari vorbe frumoase si cadouri, poate si ea vrea sa faceti sex\dragoste si nu stie cum sa iti spun asau poate vrea pe cineva care sa faca asta intr-un mod barbatesc nu sa te invete...nu stiu vorbeste cu ea si despre acest aspect ...totusi are 19 ani

| valeee105 a răspuns:

Pai in primul rand ai putea sa-i demonstrezi ca sentimentele tale sunt sincere si adevarate fata de ea, printr-o scrisoare ( scriindu-i toate motivele pentru care tu o iubesti si pentru care nu ti-ai dori sa renunti la ea ). Alaturi de scrisoare poate fi si o floare sau nu stiu ceva ce ei ii place cel mai mult. Asta o va face sa se mai gandeasca putin la tine, si la sentimentele ei fata de tine. ( Incearca sa fii cat mai romantic, spune-i lucrurile pe care vrei sa i le zici atunci cand sunteti singuri. ) Fii cat mai serios atunci cand ii comunici aceste lucruri. Astfel, va aprecia foarte mult acest lucru! ( sper ca ti-am fost de ajutor )

| Ycu a răspuns (pentru valeee105):

Te contrazic, daca face ceea ce i-ai spus tu, tot restul relatiei, daca va merge, el va fi femeia in cuplu. Nu asa se procedeaza cu voi, in general trebuie sa fi o mana de fier si sa stii sa iti impui punctul de vedere, accepta lumea in care traim, femeile exploateaza barbatii slabi. happy