| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy. As dori si eu un sfat bun.As vrea sa ma daruiesc fostului meu prieten, el fiind si prima mea iubire adevarata, suntem despartiti de 1 an. aproximativ acum 6 luni vorbeam pe Y! M despre noi, amintiri, sentimente si i-am spus ce simt si ce vreau, si anume ca imi doresc din inima sa-mi incep viata sexuala cu el (pentru mine virginitatea e oarecum sacra.), el ramanand total flatat, nu mai avea cuvinte. Intre noi si acum mai exista sentimente si totodata si o foarte mare atractie, ieri m-am intanlit cu el si am discutat diverse.la un moment dat s-a ajus si la saruturi si mangaieri, l-am intrebat daca mai tine la mine si a zis : "Normal, altfel nu te-as fi sarutat, tin la tine mult". Am toata increderea in el, dar el se gandeste ca nu va putea sa-mi ofere o relatie de lunga durata, ii e frica ca datorita diferentei de varsta dintre noi (6 ani si ceva) cu timpul eu o sa vreau numai sa ma distrez si ca o sa ajung sa ma indepartez.Revenind la intrebare, va rog sa-mi dati un sfat cum as putea sa-l fac sa nu mai aiba atatea indoieli, sa fie perfect.cum sa nu ma doara atunci cand **** (mi-e frica de durere), cum sa-l fac sa se simta cel mai iubit si daca dupa parerea voastra sa ma daruiesc sau nu happy

Multumesc :*

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In legatura cu daruirea, nu suntem noi in masura sa-ti spunem ceea ce trebuie sa faci sau nu, pur si simplu faci ceea ce doresti, tu stii ce anume simti. In legatura virginitatea, pierderea acestei "comori" consta in penetrarea himenului, care este urmata de o durere meschina. Daca va iubiti asa de mult pe cum ai descris mai sus, eu zic ca durerea n-ar trebui sa fie un obstacol.

| VodkaCoca a răspuns:

Da te gandesti si la faptul ca poate el ti'a zis ca mai tine la tine pentru ca tu i'ai zis ca vrei sa'i daruiesti virginitatea? happy
Nu exclude posibilitatea asta, mai era o intrebare aici pe TPU, in care fata ii daruise virginitatea si el a lasat-o, exista si astfel de barbati, important sa fii tu pregatita si sa simti ca vrei sa o faci cu el, dar sa nu iti para rau mai tarziu, vorbeste cu el, in dragoste nu conteaza varsta, am o prietena ea are 22 de ani si el 43, casatoriti, un copil, si spune'i ca doar poti sa te distrezi si cu el nu neaparat cu altcineva s'au ce gandeste el, fa'l sa aiba incredere in tine, si in plus nu e cine stie ce dif de 6 ani, spun ca e putin ca tin cont de exemplu care ti l'am facut ca daca stam sa ne gandim ala putea sa'i fie tata la amica asta a mea laughing, cand e dragoste adev se trece peste orice obstacol love struck

| marla a răspuns:

Ghindestete bine ce simti si in ce cantitati simti ceva p. u el... daca se va intimpla asa cum crede el atunci ii va fi dureros, el nu vrea sa sufere si de aia si va'ti despartit, dar daca tu intradear simti ceva frofund p. u el si esti gata sa ii te oferi si pe plan spiritual si familial si sexual. atunci bafta din partea mea. traieste din plin viata asta fiindca nu mai odata traiesti si numai odata poti simti ceea ce simti tu acum, presupun =) si u'l convinge ca vreai safii cu el, ci arata'o asta =) n'am inteles una, vreai sa incepi viata sexuala acum(adica numaidecat acum), sau numaidecat cu el si nu cont cand. asta n'am inteles'o. eu promovez a 2 varianta. succes. =)

| pau2009 a răspuns:

Fa ce ti-ai propus, dar sa stii ca el se gandeste bine, tu o sa cresti in timp ce el o sa imbatraneasca, daca tu il iubesti sincer si stii ca nu vrei niciodata pe altcineva, atunci continua cu el, altfel, nu -l face sa sufere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Pinkyy', nu e genul de baiat care sa profite si sa-mi spuna ca tine la mine doar ca sa fac dragostecu el, fapt dovedit.ca,uite spre exemplu cand eram impreuna am avut nenumarate ocazii.imi doream, isi dorea.am fot la el acasa.doar noi 2 singuri.si nu s-a intamplat nimic, s-a controlat.deci e exclusa varianta mi-a zis ca tine la mine doar ca sa-mi pierd virginitatea cu el happy. :*

Si in rest sa stii ca ai dreptate >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un moment dat s-a ajus si la saruturi si mangaieri, l-am intrebat daca mai tine la mine si a zis : "Normal, altfel nu te-as fi sarutat, tin la tine mult". un raspuns poti gasi si in relatarea ta, asa cum a spus "tin la tine mult"asta nu inseamna ca te iubeste, poate te respecta, dar de iubire nu poate fi vorba.sunt convinsa ca nu esti de acord cu ce-ti spun eu dar crede-ma ca-ti spun un adevar.sa fi virgina este un lucru frumos, ai grija cui te daruiesti, trebuie sa fi pregatita si fizic si psihic, sa nu regreti mai tarziu.nu o face doar pentru a-l determina sa se impace cu tine, nu va tine, poate doar pentru o perioada si dupa aia va pleca in bratele altea. sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai?