| NopeMe a întrebat:

Am o intrebare, am 14 ani (is baiat) si cam de la 13 ani si un sfert am inceput sa ma masturbez, am vazut ca mai toti o faceau asa ca am incercat. Acum daca nu o sa ma mai masturbez decat peste cativa ani ma va afecta cu ceva? Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa o faci cat mai rar, pentru ca iti va afecta viata sexuala mai tarziu, cand vei vrea sa faci sex cu fetele.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adica "Iti va afecta viata sexuala mai tarziu"?

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Adica erectia tine doar cateva minute (erectie precoce) si nu poti satisface o fata/femeie, ori pierzi erectia inainte de a incepe partida de sex.

| mihai69 a răspuns:

Nu. Dar de ce ai face asta?!? De ce să lași „hormonii" să-și facă de cap în corpul tău, când ai un mod așa plăcut de a scăpa de stres?!?

| minrest a răspuns:

Cu nimic. Daca o sa simti o tensiune sexuala care iti modifica comportamentulsi te face sa nu te simti tu insuti, ai mereu aceasta posibilitate. Dar daca nu te masturbezi, nu patesti nimic.

| Necunoscut112 a răspuns:

"13 şi un sfert" laughing

| Li200La a răspuns:

Este ca un drog chestia asta. Provoacă dependenta. O sa simți nevoia. Vei simți niște furnicaturi, o vei avea tare... Dar nimic grav