| anamariaa345 a întrebat:

Bună tpu...Am o întrebare care sper sa fie tratată cu seriozitate.
Imi place de un baiat cu 8 ani mai mare decât mine care are si iubită, suntem cunoștințe, adică ne salutăm cand ne vedem, dar as vrea sa ii spun ca imi place de el însă nu stiu consecințele, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce vrei să îți complici viața?
Are iubită, asta însemnând că nu este disponibil.
Iar fiind minoră e mai grav, el ar putea avea probleme din cauza ta.

| anamariaa345 explică (pentru Andreeush):

Ai dreptate in ceea ce zici, dar eu nu vreau neaparat sa fiu cu el, ci sa fim prieteni (poate mai apropiati) si poate chestia asta ne-ar apropia, poate m-ar înțelege...Si am rămâne prieteni

| Bozgi200 a răspuns:

Depinde ce vârstă ai, in cazul in care ești minora pot fi consecințe legale... Daca are și prietena slabe șanse să vină la tine, daca ar fi să facă asta ar face-o doar să își bată joc de tine, de obicei așa se întâmplă.

| anamariaa345 explică (pentru Bozgi200):

Da sunt minoră si stiu ca daca ar fi sa avem o relatie, ar fi șansele mari doar sa isi bată joc, însă eu daca i-as spune nu as face-o ca sa fiu cu el, ci ca sa ma simt eu mai ușurată. M-as mulțimii și daca am fi prieteni, plus ca el nu este in tara si ar fi mai bine sa discutam față în față acum nu stiu... Oricum el banuie ca il plac