| Valentina_Madalina_2001 a întrebat:

Am o intrebare... Imi place de un baiat este mai mare ca mine... Nu prea vorbim dar ne salutam... Stiu ca ma place si eu la fel
... Ce pot sa.i spun si cum?
App nu am mai pus intrebari pana acum

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care te vei mai intalni cu el lasa-i de inteles din priviri, zambete sau mimica fetei precum si anumite gesturi ale corpului ca il placi. Va intelege ca esti dispusa sa discuti cu el si in cazul in care este suficient de "curajos" va incerca chiar el sa intre cu tine intro relatie. Daca acest scenariu se va intampla nu trebuie sa-i spui prea multe deoarece sunt sigur ca veti avea amandoi subiecte de a discuta.In cel mai rau caz totul se rezolva in prima faza cu o plimbare la mall, un film, spectacol sau pe aleile unui parc.Succes.

| neutrino a răspuns:

Tu nu trebuie sa-i spui nimic, decat sa-i raspunzi dragastos la salutul lui. Daca el este baiat mare si te place, atunci el stie ce are de facut. Daca insa nu face, atunci pentru tine tptul este pierdut.

| SkyPilot a răspuns:

In mod gradat: lasa-te surprinsa privindu-l pe furis si lasa ochii in jos cand te observa, priveste-l in ochi, zambeste-i cand ii intalnesti privirea, saluta-l daca nu o face el. Daca dupa salut nu intra el in vorba cu tine, fie ca nu este interesat, fie ca este foarte timid. Tu trebuie sa determine care este cazul. Daca e timid, nu ai alta sansa decat sa intri tu in vorba cu el si sa "conduci" relatia.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Esti tu sigura ca si el te place? Oare de ce nu te-a abordat pana acum? Mai ales ca e mai mare decat tine...
Cea mai simpla metoda e prin sms/mesaj pe FB. Nu e nevoie de contact vizual, poti sa rosesti cat vrei, poti dai frau liber emotiilor si sa faci lucruri jenante laughing Toate astea, din confortul propriei tale camere!
Succes!