| WickeDssick a întrebat:

am o intrebare foarte ciudata dar care m-a facut curios de ceva timp si ma astept la raspunsuri serioase. Sunt unii barbati care au preputul penisului tras chiar si atunci cand nu sunt in stare de erectie lasandu-le capul penisului expus frecarii si iritatiilor in pantaloni (care se stie ca e foarte sensibil). Intrebarea mea este, cum de suporta ei asta?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Barbatii cu penisul circumcis reprezinta niste victimele ale unor prejudecati sau obiceiuri. ""Circumcizia are doua motivari. Prima este una de factura religioasa si culturala – evreii si musulmanii (adica popoarele semite) o practica imediat dupa nastere in virtutea unui legamant biblic cu Dumnezeu, – iar americanii o practica pe motive care tin de cultura lor sexuala – un penis circumcis fiind in opinia lor mai sanatos, mai curat si mai estetic."" Indiferent care ar fi adevaratul motiv al indepartarii preputiului, rezultatul va fi intotdeauna unul dezastruos; penisul devine pur si simplu un "madular" lipsit de sensibilitate si nu va mai oferi placeri sexuale satisfacatoare. https://botusanalexandru.wordpress.com/......le-stiti/. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Cu greu.
De fapt, ei sunt circumciși (li s-a îndepărtat prepuțul chirurgical) și cu timpul le scade sensibilitatea glandului.

| FlorinFlz a răspuns:

Da..se cheama circumcizie..si nu e chiar asa de rea. capu ala sensibil se desensibilizeaza cu timpul si partea buna e ca rezisti mai mult in pat cand esti asa