| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare la care nu am raspuns. De 2-3 saptamani ma simt cam rau. Am dureri de spate, de cap, am ameteli, nu am pofta de mancare. Menstruatia trebuia sa-mi vina pe 20 august (azi 22), si nu mi-a venit. Nu mi-am inceput viata sexuala, deci sunt virgina, doar ca acum o luna, ma urcasem pe prietenul meu, (eu fiind in chiloti si el in pantaloni) si am simtit ceva umed. Pe moment nu m-am gandit ce ar putea fi. Intrebarea mea e: pot fi insarcinata? Iar daca da, ce pot face? Pot folosi pastile sau. orice altceva? Multumesc.

19 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sper ca vrei sa te joci si nu e intrebare serioasa, altfel iti spuneam ca dai dovada de mare prostie.

| NOantidoteX a răspuns (pentru neutrino):

Nu am pus intrebarea asta aici pentru ca persoanele ca tine sa vina cu raspunsuri care nu au nici un rost, ci pentru ca am mare nevoie de ajutor.

| CeltiCraiN2 a răspuns (pentru NOantidoteX):

Daca nu are rost nu mai citi ..si da se poate ramane insarcinata cand e virgina.

| Dianaㄨ a răspuns:

Menstruatia poate intarzia si din alte motive, nu, nu esti insarcinata ca sperma nu trece prin chiloti!

| CeltiCraiN2 a răspuns:

Da. nu ma pricep chiar bine dar cu aceste simptome si sa nu ai pofta de mancare...
menstruatia (in cazul in care in mod normal era regulata luna de luna) s-a oprit. Aceasta metoda este prima care va atrage atentia femeii ca ar putea fi insarcinata. Ai Greturi si varsaturi?

Mai bine fa un test de sarcina. Sper sa te descurci!

| NOantidoteX a răspuns (pentru CeltiCraiN2):

Nu am nici greturi si nici varsaturi.

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru CeltiCraiN2):

E VIRGINA! Cum pusca mea sa fie insarcinata?laughing Sper ca glumeai

| NOantidoteX a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Am citit niste articole de pe net si am vazut ca poti ramane insarcinata chiar daca esti virgina.

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru NOantidoteX):

S-a intamplat doar o data. Si asta cu Sfanta Mariahappy. Ca sa ramai insarcinata ovulul tau trebuie sa intalneasca un spermatozoidwinking iar astea sunt in interiorul vaginului, in caz ca nu stiai. Multe persoane se CHINUIE sa aiba un copil si voi veniti cu aberatii din astea. E 100% imposibil sa ramai insarcinata daca nu a existat nici un contact sexual. Acel articul ( daca intr-adevar exista) este un nimic. Internetul nu este intotdeauna cel mai bun mijloc de informatii.

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru NOantidoteX):

Articol*

| NOantidoteX a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Asa cum tu iti sustii cu certitudine afirmatia, sunt si alte persoane care fac asta, contradictoriu afirmatiei tale. Eu nu stiu care dintre ele e adevarata. Nici nu stiu ce trebuie sa fac, insa dupa ceea ce am citit pe net si din ceea ce-mi spui tu, ambele variante pot fi posibile sau imposibile.

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru NOantidoteX):

Eu zic ca deschizi o carte de biologie.happy

| NOantidoteX a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Nu zic ca n-ai dreptate, dar toate simptomele duc la faptul ca as putea fi insarcinata, si bineinteles ca nu as vrea. Ma bucur ca sustii cu asemenea tarie acest lucru pentru ca se pare ca stii ce zici. Multumesc.

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru NOantidoteX):

Aaaa, si mai vroiam sa iti zic ceva dar am uitat. Iti zic acum. Ziceai ca nu ai pofta de mancare? Ei bine, daca ai fi insarcinata ai manca foarte mult si ti-ar fi pofta de o multime de chestii, deci nu toate duc la faptul ca esti insarcinata. Si scuza-ma ca ti-am zis asta acum.

| NOantidoteX a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Care crezi c-ar fi motivul intarzierii menstruatiei?

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru NOantidoteX):

Probabil era doar o dereglare. Stai linistita ca mie mi-a intarziat o data 2 luni si tot virgina si sanatoasa sunt.

| NOantidoteX a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Ai avut ameteli, dureri de cap..sau asa ceva?

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru NOantidoteX):

Nu, tu probabil ai cadere de calciu. Te sfatuiesc sa mananci lactate..Latpe/branza/oua ( dar nu multe, cal 2 la 3 zile) smantana. Si bea suc de portocale facut de tine.

| NOantidoteX a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Scuze pentru atatea intrebari. Sunt ingrijorata. Multumesc.