| gabytza8 a întrebat:

Buna TPU:Am o intrebare mai luuunga...mie imi place de un baiat stie ca il plac,o sa va zic reactiile lui se uita la mine cum s-ar zice pe furis cand se intalnesc ambele priviri el intoarce capu sau se uita pe jos,m-a pupat pe obraji cand m-am intalnit odata cu el dintr-o porcarie fara sens si inca odata de ziua de nume am fost singura fata pe care a pupato mai erau o groaza,imi mai zambeste,cand o prietena vorbeste cu el despre mine se rusineaza, pe mess mi-a facut si coplimente de exempu sunt minunata, ii place de mine ca sunt intelegatoare...
Oare ma place? Care e parerea voastra?
De ce nu face primul pas daca ma place?
FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| ValyCoolBoy a răspuns:

Poi sunt baieti care nu au acel tupeu sa intrebe de relatie sau chiar le e rusine... de ce numai ei stiu. dar ce trebuie u sa retii e ca el te place chiar iubeste in secret ce ar fi cel mai bine sa faci e sa nu mai astepti, sa il intrebi u pe el chit ca esti fata... Asta e tot ce trebuie sa faci si daca el chiar face tot ce ai zis u aici mai sus o sa accepte fara ezitare dar, e el mai bleg de nu te intreabahee hee Mult succes si daca faci asta, chiar te rog sa imi spui ce ai facut:* eu iti spun acum sa va tina si sa fiti fericiti:*

| gabytza8 explică (pentru ValyCoolBoy):

K

| ValyCoolBoy a răspuns (pentru gabytza8):

winking si ai grija... eu iti tin pumniibatting eyelashes

6 răspunsuri:
| GreenArrow a răspuns:

Din tot ce ai povestit imi pare indragostit dupa tine. Si eu eram in situatia asta acum mult timp si prezentam acelaesi simptome si am avut mult de pierdut deoarece din cauza rusinii nu faceam nimic, iar persoana care o placeam ori credea ca nu simt nimic pentru ea ori ma uita, etc. Ii este rusine... Fi deschisa cu el, spune-i ce simti si sunt sigur ca si el fa face exact la fel.

O alta optiune ar fi sa ii dai de inteles prin prieteni de incredere ca il placi si sa il indemne ei sa faca primul pas.

Succes!

| fngprs a răspuns:

Hey el te place dar lui ii este un pic rusine sa faca primul pas daca el este de varsta 11-16 i este greu sa il faca incearca sa il ajuti adica sa il faci si tuh dar pe jumatewinking

| me3rry a răspuns:

Du-te la doctor, nu mai cere sfaturi pe net!

| zuzunr1 a răspuns:

Intr'adevar el te place foarte mult!winkingDar ai grija! Si mie mi s-a intamplat la fel[sunt fata] doar ca eu i-am zis sa fim impreuna, iar el a acceptat, dar dupa ma deranja faptul ca se tot tinea dupa o fata, dar mie mi-a fost foarte rusine sa ii spun sa o lase pe acea fata in pace, deoarece imi era foarte frica de faptul ca se va desparti de mine si nu vreau sa ti se intample si tie asa! Cel mai bine e sa faci asa: Sa iti pui la status pe messenger sau unde vrei tu asa: "Te iubesc mult!", iar daca el te place e de sine inteles ca te va intreba pe cine iubesti, iar tu vei incerca sa-i dai de inteles ca de el e vorba! Pana aici m-ai inteles? Iti urez multa bafta si sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat!
Funda?puppy dog eyes