| Aurora3893 a întrebat:

Bună TPU, am o mare problemă!

Am 16 ani şi prietenul meu cel mai bun are 17.
Îl cunosc de la 3 ani, ne-am petrecut copilăria împreună, suntem de nedespărțit, dar în ultimul timp se comportă ciudat.
Mă pupă pe obraz, mă strânge în brațe mai des, mă pupă pe frunte şi când mă vede că vorbesc cu un băiat se supără pe mine, dar nu pentru mult timp pentru că tot el se întoarce şi îşi cere scuze.
Cred că mă place, dar eu nu ştiu ce simt pentru el.
Ce să fac?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, te place și așteaptă de la tine sa-placi.

| DiyanAndorea a răspuns:

Wow asta suna ca o parte f buna dintr-un film romantic. laughing) AYYY
Sa revenim. Este fooarte frumoos sa stii ca cineva tine la tine. Daca sunteti prieteni din copilarie, inseamna ca sunteti apropiati, ca va cunoasteti destul de bine.
Daca nu zice nimic, dar face toate lucrurile alea, inseamna ca simte ceva pentru tine, dar ii e frica sa nu strice relatia dintre voi. Asta pentru ca ai spus ca e mai afectuos in ultima vreme. Dar daca asa e comportamentul lui normal, n-ai de ce sa iti faci griji.
Urmareste si cum se comporta cu alte fete. Daca te trateaza special, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. Exista si situatia de a nu mai fi ca inainte dupa ce vorbiti, dar nu stiu daca iluziile si amagirile sunt mai bune. Oricum, sunt sigura ca in ciuda faptului ca tu nu ai avea aceleasi sentimente pentru el, baiatul va continua sa tina la tine.
Daca iti spune ca te place, nu ii raspunde imediat inapoi daca nu esti sigura. Gandeste te si incearca sa il vezi cu alti ochi. Stiu si din anime uri ca e greu sa iti vezi prietenul din copilarie dintr-o data, ca ceva mai mult. Dar nu fi impreuna cu el daca nu esti sigura, pentru ca ai putea sa il ranesti mai tare decat ai fi facut o refuzandu l la inceput. Daca nu vrei sa fii cu el, ii spui tare si clar ca el este o persoana speciala pe care nu vrei sa o pierzi din cauza unor conflicte normale in cuplu. De asemenea, in cupluri exista si posibilitatea de a se pierde afectiunea si dde a sfarsi doar prieteni, sau straini. Asa ca ii explici ca nu vrei ca relatia voastra sa treaca prin asa ceva. Daca nu poti fata in fata, ii scrii ce ai pe suflet, iar ziua urmatoare ramane sa discutati neintelegerile, daca vor exista asa ceva.
Sper ca te-am ajutat. Ganbatte! (=Noroc!)

| MateiT a răspuns:

Afla ce simti pentru el. Nu fa NIMIC inainte de asta
Apoi sa stii ca lui nu ii este usor. Pur si simplu te iubeste si probabil vrea sa fiti mai apropiati, ceea ce implica sentimente romantice. E bine ca ati fost prieteni mai intai, asta e chiar foarte bine
Cred ca tu trebuie sa iei pentru tine o decizie foarte foarte clara si sa stii foarte bine ce vrei si ce nu vrei. El nu se va intoarce la vechile sentimente pentru ca acum are si sentimente romantice pentru tine
Dupa ce iti dai foarte bine seama ce vrei si ce nu vrei vorbeste cu el, intr-o zi si intr-in loc in care nu va deranjeaza nimeni si aveti foarte mult timp. Vorbiti deschis
Orice ai face nu il trage dupa tine si nu il lasa sa se tina de tine daca tu nu il iubesti si nu vrei o apropiere mai. intensa. Daca nu vrei decat o prietenie platonica atunci spune-i foarte clar cat mai repede. Iti zic asta pentru ca exista posibilitatea sa il ranesti foarte tare fara sa vrei. Evita asta luand responsabilitatea in propriile maini
Comunicarea este de departe cel mai important lucru in situatia ta
Comunica cu el cat mai deschis
Iti doresc mult succes

| Helenaisdrug a răspuns:

Ii oferi baiatului o partida buna de sex oral, astfel te vei decide atat tu cat si el. aveti grija sa va spalati inainte! Va pup succes!