| anonyma_4612 a întrebat:

Buna TPU
am o mare problema...am neaparat nevoie de ajutor urgent
imi plc de un baiat; acesta m-a pus sa il combin cu o pr de-a mea iar eu am acceptat sa il ajut pentru ca nu ii pot refuza nimic...
problema e ca me mi se pare ca si el ma place pentru ca se da numai la fetele cu care umblu eu...
am fost fb pr...imi spunea orice, dar ca ma place nu mia sp niciodata
problema e ca o sg fata stie ca imi plc de el si ia sp lui

de cand tipa aia ia sp ca imi plc de el, a inceput sa imi intrebe toate pr daca e adevarat

intr-un final am aflat si eu ca el stie ca il plac si i-am sp ca nu-i asa

dar problema e ca de cand a aflat ca il plac nu prea mai vb cu mine...

nu stiu ce sa fac...

vreau sa ramanem macar amici daca el nu vrea mai mult din cauza proastei aleia el de abia ma mai sall cand trece p langa mine...

va rog

spuneti-mi ce sa cac

dau fundita celui mai util sfatcrying

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu te place si eu cred ca e evident. Eu m-as concentra insa pe alt aspect si anume faptul ca tu vrei sa ramaneti macar amici. Ei bine, nu vad de ce ai vrea asta, avand in vedere faptul ca el atat de prost. Spun prost, pentru ca doar asa poate fi numit un baiat care se comporta astfel in momentul in care afla ca o fata este indragostita de el...fie ea si o fata pe care el nu o place. De exemplu, eu m-as simti magulit sa aflu asta si intr-un fel vinovat ca nu pot sa-i intorc sentimentele. In consecinta, as cauta sa ma comport foarte frumos cu fata respectiva, chiar daca nu imi doresc sa fim impreuna.
In concluzie, nu-ti mai dori sa fii amica lui, nu merita.

| toxik a răspuns:

Waw straight face. asa mi s`a intamplat si mie. imi tot cerea nr de telef deale prietenelor cu care umblu eu straight face... el stia ca tin la el.dar intr-un timp a crezut ca numai simt nimic pentru el.tot6 o prietena de`a mea i`a spus ca mie imi place de el cand am fost in botanica cu ea, cu el si cu inca un baiat. laughing)). iar acum cand stie ca mie imi place de el, nici macar numai vorbeste cu mine.de parca cine stie ce i-am facut straight face sfatu`l meu exte sa-l lasi asa. nu te mai da pe langa el, incearca sa fi cat mai distanta de el...si atunci el singur va veni la tine.winking sunt sigura happy nu`i mai arata ca iti pasa de el

| RoXyyR a răspuns:

Sfatu meu ar fi sa ii sspui adevaru pentru ca nu te va refuza ci dinn contra va fi bucuros ca il placi si ca ai aceleasi sentimente asa ca ce mai astepti du te la el si app e clar ca si el te place

Răspuns utilizator avertizat
| Rococr a răspuns:

Fetita, daca el te'a intrebat daca il placi si tu i ai spus : NU, la ce te astepti? intrebarea mea e : De ce?

| anonyma_4612 explică:

PS...am uitat sa mentzionez ca multe fete care n stiu ca imi plc de el miau sp ca el ma place si ca neam potrivi...

| anonyma_4612 explică:

@rococr nu ma intr daca il plac...a intr p o pr de-a mea si eu i-am sp lui ca nu pentru ca de cand tipa aia ia sp ca il plac nu mai vb cu mine

| anonyma_4612 explică:

@wildthing el se comporta fff frumos doar ca de atunci nu ma mai suna, nu imi mai trm msg etc...vb in continuare cu mine dar nu mai e ca inainte

| Georgiy13 a răspuns:

Nu il ajuta! Pt ca daca il ajuti iti vei face mai mult rau!