| atriation a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema si nu stiu ce sa fac.Acum 3 zile am fost cu prietenul meu cel mai bun si cu iubita lui la matusa mea.I-am luat si pe ei pentru ca matusa a spus ca vrea sa-mi cunoasca cel mai bun prieten.Eu nu am stiut ca va veni si iubita lui, abia cand au ajuns am vazut-o.Seara am plecat toti 3 de la matusa mea si ne-am dus acasa la prietenul meu. Dupa ce am vorbit si ne-am distrat, eu si iubita lui am plecat acasa.Eu i-am spus ca daca este de acord, o duc eu acasa cu masina.A acceptat.Am urcat cu ea in masina si am dus-o acasa.In fata blocului m-a intrebat daca pot merge la ea acasa pentru ca se simte cam rau si nu mai este nimeni cu ea acasa. Dupa ce a insistat destul de mult, am spus ok.Cand am ajuns la ea acasa a inceput sa ma sarute si sa ma mangaie.mi-a spus ca ma place si ca vrea sa facem dragoste.M-a chemat la ea in camera, acolo a inceput sa se dezbrace si sa ma sarute pe gat.Eu m-am lasat dus de val si m-am culcat cu ea.Regret ce-am facut,daca as putea sa dau timpul inapoi as fi refuzat,dar este prea tarziu.Ce sa fac, sa-i spun prietenului meu? Va rog ajutati-ma cu un sfat.

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Ai două variante.Fie uiţi de toată povestea asta şi nu o mai repeţi, fie vorbeşti cu prietenul tău.Cu ea nu ai ce vorbi. Dacă era o fată decentă, nu făcea asta.

| dia200 a răspuns:

Vorveste cu ea prima data. ( stiu din experientza ca e destul de ciudat sa ai o relatie cu cel mai bun prieten al iubitului tau ) trebuie sa vezi ce are ea de gand daca vrea sa ramana un secret e mai usor da daca decide sa il paraseasca pentru u. o sa fie destul de naspa

| cristimihailov a răspuns:

Salut,
Eu i-as spune prietenului tau. La un moment dat o sa afle. O sa se supere pe tine, poate o sa va raciti.
Dar macar esti linistit in sinea ta ca nu ai ascuns nimic. Si pe viitor fii mai atent.

| Mussette a răspuns:

Daca ii spui prietenului, prietenia dintre voi se cam destrama. Spera si vorbeste cu fata in asa fel incat sa nu povesteasca si sa ramana intre voi. De obicei se cam afla si nu va fi prea placut. Daca ea a facut asta, te place putin si posibil va mai vrea. Ii poti spune, va certati o perioada si dupa va impacati. Macar sa-si cunoasca si el mai bine iubita.

| Neo12 a răspuns:

Orice ai face, tot nu e de bine.
Trebuia să nu cazi în plasa ei. Din întâmplarea asta tu trebuie să înveţi multe. Nu trebuie să te laşi aşa uşor pe mâna unei femei pentru că femeia e şireată. Ai mai multă grijă pe viitor.
Vorbeşte cu prietenu' tău, cere-i să te asculte şi să te lase să termini de povestit, după care vezi ceea ce vrea să facă.
Cu ea nu ai de ce să vorbeşti. Dacă îşi iubea iubitul, nu făcea lucruri de astea. E o paraşută.
Baftă

| corhaz a răspuns:

Nici nu il poti numi prietenul tau cel mai bun. daca pentru o fata ti-ai tradat prietenul e clar. daca afla automat ai pierdut un prieten bun pentru o fata care sunt cu milioanele si toate is la fel

| JustMe34 a răspuns:

Da,eu zic ca ar trebui sa-i spui.Gandeste te ca nu va fi cu tipa aia pe veci, mai ales la ce... e.La inceput o sa fie nervos, etc dar in cele din urma o sa si dea seama ca nu ai vrut si ca vina e a fetei. Daca taci, pe langa faptul ca o sa ai remuscari de cate ori o sa-l vezi o s-o faci si pe proasta aia sa se simta bine.Asadar sfatul meu e sa-i spui cat mai repede, pune-te in locul lui daca prietenul tau cel mai bun ti-ar fi facut asta ai vrea sa afli adevarul(chiar daca e greu) sau ai prefera sa fii mintit de asa zis ul cel mai bun prieten?
Si inca o chestie: mai bine afla de la tine decat de la ea.