| Biuuu03 a întrebat:

Am o mare promblema.Am facut sex cu prietenul meu cu prezervativul, iar cand am terminat am observat ca prezervativul era rupt.Ieri am aflat ca sunt insarcinata.Ce sa fac? Dau si o

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Sfaturi imbecile date de persoane ipocrite.

Daca nu ai situatia materiala, daca nu ti-l doresti, daca e prea devreme, daca nu este totul perfect NU IL PASTRA. Nu ai nici un motiv, iti strici viata, iti pierzi tineretea.

Decat sa am un copil care plange de foame langa mine prefer sa mor flamand singur si fara copil.

Gandeste-te de 100 de ori inainte de a lua o decizie, nu lasa pe nimeni sa te influenteze: parinti, nepoti, prieteni, iubit, preoti, presedinte. Tu ai sa il cari 9 luni si tot tu ai sa il nasti, ulterior daca ai un prieten dezaxat il vei creste tot tu. singura.

O seara buna.

16 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poi depinde de ce varsta ai tu si prietenul tau!
Avort nu-ti recomand! toata viata te vei simti vinovata! toata viata vei avea constiinta incarcata de vinovatii!
Vorbeste cu prietenul tau! mergeti amandoi si vorbiti cu parintii tai!
Acum facuta e facuta, nu te vor omora! la inceput va fi greu atat pentru tine cat si pentru ei, dar pana la urma vor fi alaturi de tine! sunt parintii tai si te iubesc!
Cat despre copil el nu are nici o vina de neglijentele noastre!

evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie sa te duci la ginecolog ca sa te consulta sa confirma si el sarcina.

| doc69 a răspuns:

Daca esti in prima luna si nu este iubirea vietii tale fa-ti control si programeaza un avort..altfel....multa sanatate

| AikkoxD a răspuns:

Staai aşa. Când ai făcut-o ultima oară? Şi eşti sigură că eşti însărcinată, ţi-ai făcut test?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Atunci când ai văzut că prezervativul era rupt, TREBUIA să iei "pilula de a 2-a zi"!

Dacă v-aţi "zgârcit" la 80 de lei, acum vei da MULT mai mult : un avort costă între 500-1200 lei ( depinde unde-l faci ), ca să NU mai vorbim de cheltuielile ocazionate de creşterea şi educarea unui copil...

N-ai precizat nici ce vârstă ai ( deci, presupun că eşti minoră ).

Cel mai indicat ar fi să vorbeşti cu părinţii şi cu tatăl copilului, NU cu noi!
Voi, împreună, PUTEŢI stabili ce trebuie făcut pe viitor...

Eu îţi recomand să PĂSTREZI copilul!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Sa mergi la medic pentru confirmarea sarcinii. Si sa il pastrezi, avortul e o crima, iar cel pe care il omori e chiar copilul tau!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina. Daca esti insarcinata vorbeste cu mama ta.

| catablondu a răspuns:

Buna, depinde de varsta si de relatia ta cu prietenul tau si atat. Cu sau fara sprijinul parintilor, viata merge inainte. Un avort e oarecum o crima, deci nu pot sa te sfatuiesc sa faci asta. Discuta cu el, luati decizia impreuna si daca aveti un minim de la care sa porniti, faceti-o. Succes si sanatate.

| Manuellllaa a răspuns:

Ce varsta ai?
Daca ai peste 19 ani si vrei un copil iti sugerez sa-l pastrezi. Daca ai o relatie stabila cu iubitul tau si parintii vostrii sunt de acord.
Insaa, multe tinere minore fac sex si dintr-o greseala raman insarcinate nedorind sa aiba un mostenitor.Din urmatoarele cauze:
1. Minore.
2.Parintii.
3.O relatie de scurta durata.
4.Nu sunt pregatite pentru un copil.

Ia la cunostiinta ca.
Un copil este foarte greu de intretinut mai ales la o varsta frageda, copilaria ta se va ruina, va trebuii sa te axezi pe propriul tau copil sa-i dai o educatie buna si sa fi alaturi de el asa cum a fost mama ta de tine.

Deci, e alegerea ta ce vrei sa faci draga mea.
Totusi ar fi trebuit sa iei "pastila de a 2 a zi".

Bafta, ai grija.

Răspuns utilizator avertizat
| hibrid112 a răspuns:

Omoaratehappy Copii idioti nu va puteti abtine sa nu faceti sexstraight face. Daca avortezi copilu esti o proasta, acum sincer nu era asa greu sa dai un ban in plus sa iei ceva de calitate folositi toata baloanele de 1 leustraight face. Copii ce sa zici educatie prosta parinti prostihappy

| rrroxy a răspuns:

Nu fa avort ca nu e bine depinde de varsta dar incearca sa vorbesti cu el si cu ai tai si eu am un copil si sunt singura dar nu as renunta la copil si oricum ar fi familia o sa te ajute

| Seby90 a răspuns (pentru rrroxy):

Sfaturi imbecile date de persoane ipocrite.

Daca nu ai situatia materiala, daca nu ti-l doresti, daca e prea devreme, daca nu este totul perfect NU IL PASTRA. Nu ai nici un motiv, iti strici viata, iti pierzi tineretea.

Decat sa am un copil care plange de foame langa mine prefer sa mor flamand singur si fara copil.

Gandeste-te de 100 de ori inainte de a lua o decizie, nu lasa pe nimeni sa te influenteze: parinti, nepoti, prieteni, iubit, preoti, presedinte. Tu ai sa il cari 9 luni si tot tu ai sa il nasti, ulterior daca ai un prieten dezaxat il vei creste tot tu. singura.

O seara buna.

| wOken07 a răspuns:

Du-te draq faci bebel acum laughing daca cumperi prezervative la 1 leu sau la mana a 2 asa se intampla laughing bravo pentru copil sa-ti traiasca laughing

| Biuuu03 explică (pentru wOken07):

Esti un bou si un aurolac

| qiuqqqi a răspuns:

Pai depinde de ce varsta ai ti-as recomanda sa pastrezi copilul pentru ca daca nu ai sa o faci acum si ai de gand sa il avortezi(crede-ma nu ai vrea sa treci prin acasta experienta)sau sa il dai spre adoptie ai sa regreti ...si daca nu le-ai spus inca parintilor, celor apropiati fa-o te vor ajuta te vor sprijini pana la urma este familia ta.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru qiuqqqi):

Cresti tu copilul?