| AllbNegru a întrebat:

:*
Am o mica problemastraight face Imi place un baiat..Si chiar imi place mult... Ne cunoastem de putin timp,pot spune ca ne-am cunoscut din intamplarelaughing) Vorbim in fiecare seara,in fiecare dimineata,defiecare data cand avem timp happy Vorbeste cu prietenii lui despre mine... Le spune ca ma place, dar cand vorbeste cu mine se poarta de parca am ramas la treapta "doar prieteni" straight face Si habar nu am ce sa inteleg din astastraight face
Putine sfaturi n-ar strica happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa ai rabdare.

Poate baiatul nu e timid,dar tu il intimidezi,n-ar fi primul caruia i se intampla asta!
Pentru ca oricat de curajos si liber ar fi in relatiile lui cu prietenii,in fata fetei care ii place,uneori baiatul se cam pierde,isi cam inghite limba,mai ales cand e vorba sa faca primul pas.

Asa ca, ai rabdare si fii in continuare apropiata de el ca si pana acum, la un moment data se va hotari sa abordeze si subiecte care va privesc doar pe voi doi, pentru ca din tot ce ne-ai povestit aici, te place foarte mult.
Ai rabdare!
happy

| AllbNegru explică (pentru greece12):

Multumesc mult pentru sfat! big hug Chiar sper sa ai dreptate

| greece12 a răspuns (pentru AllbNegru):

Incurajeaza-l si da-i semne pozitive, din care sa inteleaga ca esti deschisa ideii sa fiti impreuna si va fi bine!
happy

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Ii este teama sa faca pasul urmator, ori pentru ca este timid, ori pentru ca atunci cand a vrut sa il faca, i-ai dat fara sa iti dai seama de inteles ca nu vrei.

Fa-i si tu niste ochi dulci, incearca sa il saruti sau sa ii dai de inteles ca vrei mai mult.

Fii mai explicita acum, nu doar imbratisari.

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Intraba-l