| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema in dragoste.Va rog sa imi cititi intrebarea, va rog mult!
Sa incep:vara trecuta am cunoscut un baiat pe net si am fost impreuna ceva timp, apoi ne-am despartit si nu am mai vorbit pana la inceputul acestei vacante, cand m-a sunat si mi-a propus sa ne intalnim.Ne-am intalnit si pentru ca eu inca il iubeam l-am sarutat etc.Intr-un final a plecat la el in oras si am tinut legatura, iar saptamana viitoare vine iar.Noi practic nu suntem impreuna, dar din cate am inteles inca ma place.Precizez si ca s-a purat foarte frumos cu mine, adica el a platit totul, a mers cu mine peste tot.Sincera sa fiu mi-e frica de faptul ca va pleca si dupa ce isi face treaba aici cu mine nu ma va mai baga in seama... iar eu tin foarte mult la el, iar de cand ne-am intalnit ultima oara parca il plac si mai mult.
Voi ce ziceti? Ar trebui sa-l las eu prima balta? Sau sa astept sa vina si sa vad daca pe urma ma va mai baga in seama? Pls help

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,aici e chestie de tactica si finete.
Niciodata nu te va lasa un baiat caruia nu-i dai totul,caruia stii sa-i pastrezi curiozitatea treaza!
Inceteaza sa-l asiguri de dragostea ta,spune "poate" in loc de "da" sau "nu",joaca-te frumos si dragastos cu ceea ce simti pentru el,da-i jumate din ce-ai vrea sa-i dai,lasa-ti ochii sa spuna tot in timp ce gura neaga tot si ai sanse.
Sa nu intelegi de aici ca trebuie sa iti schimbi total comportamentul,nu!
Vei fii tot tu,asa cum te stie,dar mai usor cu marile declaratii de dragoste,mai subtil,mai "lasa-ma si nu-mi da pace"!
Cred ca ai inteles.
Acum,stai si gandeste-te,contureaza-ti o strategie de comportament si mergi sa-l vezi,calma,relaxata, frumoasa si increzatoare.
Nu te gandi la despartiri sau alte tragedii, fii zambitoare si crezi in reusita ta.
Mult noroc!

| Zuzurock a răspuns:

Asteapta sa vina si spune-i asa: Tu ce vrei sa faci cu noi? Mai continuam? Si vezi ce spune. Daca incearca sa ignore intrebarea gen schimba subiectul, raspunde ceva gen nu stiu sau ee hai lasa,mai vedem spune-i asa: Imi pare foarte rau, dar eu nu sunt aluat sa il modelezi cum vrei,deci eu vreau o relatie stabila, pentru ca asa trebuie sa fie o relatie. Nu iesi cu mine si ma lasi confuza. Nu mai merge asa, scuze.
Parerea mea. PWP :*

| Roxanna197a a răspuns:

Asteapta sa vina.

| mihaella91 a răspuns:

Da, cu cat tratezi cu indiferenta, cu atat vei fii in castig! dar sa fie o indifereta subtila.si cel mai important e sa ai mareeee incredere in tine!