| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema in dragoste.Va rog sa imi cititi intrebarea, va rog mult! Sa incep:vara trecuta am cunoscut un baiat pe net si am fost impreuna ceva timp, apoi ne-am despartit si nu am mai vorbit pana la inceputul acestei vacante, cand m-a sunat si mi-a propus sa ne intalnim.Ne-am intalnit si pentru ca eu inca il iubeam l-am sarutat etc.Intr-un final a plecat la el in oras si am tinut legatura, iar saptamana viitoare vine iar.Noi practic nu suntem impreuna, dar din cate am inteles inca ma place.Sincera sa fiu mi-e frica de faptul ca va pleca si dupa ce isi face treaba aici cu mine nu ma va mai baga in seama... iar eu tin foarte mult la el, iar de cand ne-am intalnit ultima oara parca il plac si mai mult. Voi ce ziceti? Ar trebui sa-l las eu prima balta? Sau sa astept sa vina si sa vad daca pe urma ma va mai baga in seama? Oare doar ma foloseste? Help pls

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Doar timpul va decide sa stii, nu poti prevedea nimic! Asteapta sa ii vezi comportamanentul! Sa observi daca mai are aceleasi sentimente! De obicei relatiile de la distanta nu prea tin iar eu nu am incredere! Rareori se intampla sa reziste dragostea doar pe net! Multa bafta!

| Heather2001 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l astepti, sa nu te grabesti si sa il parasesti pentru s-ar putea sa iti para rau dupa aia. daca nu Mai da semne de viata cand se intoarce, atunci il poti lasa Balta.succes si sper ca te-am ajutat!winkingfunda?happy

| Andreea52 a răspuns:

Nu poti continua asa la nesfarsit, arata-i ca esti indiferenta cand o sa vina[sa stii ca indifreanta doare cel mai tare], vezi cum reactioneaza si dupa aceea ia o decizie. Nu te comporta cul el ca si cum nimic nu s-a intamplat, poate o sa fie greu dar doar asa poti afla daca tine putin la tine sau daca sta cu tine doar ca sa piarda timpul.

| IAmAnonim a răspuns:

Asteapta sa vina si sa vezi daca te mai baga in seama daca nu te mai baga in seama il lasi balta.