| EVA_7591 a întrebat:

Am o pb care ma macina de ceva vreme.Eu mi-am inceput viata sexuala alaturi de primul meu prieten si am fost virgina inainte. Facem sex de ceva luni si nu inteleg de ce nu am sangerat pana acumstraight faceEl banuiete ca as fi facut ceva cu altcineva. Dar nu este adevarat! Nu inteleg care ar fi cauzastraight faceDc sa nu sangerez dupa atatea luni?(va rog sa nu fiti rautaciosi)

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la primul contact sexual. Fie fiindca au himen elastic acre se rupe la prima nastere, fie fiindca nu au himen deloc, fie fiindca himenul a fost foarte subtire si s-a rupt fara sangerare.
Dupa atatea luni chiar nu ai avea nici un motiv sa mai sangerezi.
Ar fi bine sa discuti chestia asta si cu ginecologul care te-a consultat dupa inceperea vietii sexuale.

| mgtow a răspuns:

Dumnezeu sa te ajute si sa nai probleme in relatie atat iti zic

neluL
| neluL a răspuns:

Ai himenul elastic sau poate...citeste aici http://forum.romedic.ro/prod/himen_elastic_ajutor_037180.html!

| AnkiCardle a răspuns:

Sangerarea in urma actului sexual nu e normala. eu zic sa consulti un medic. funda?

| nuta a răspuns:

Trebuie sa sangerezi la primele contacte
si mie mi s-a intamplat
eu nu am sangerat, dar nu inseamna ca nu am fost virgina
fiecare cu organismul lui
daca tu ai incredere in tine, va avea si el

| UnZambetTeRog a răspuns:

Depinde si de organism... la altele le curg sange; pe alteke doar le dor. la altele nici urma de asa ceva. Sincer nu ai dc sa te ingrijorezi. pup

| stargirlx a răspuns:

Unele femei au himenul foarte elastic. Himenul este o pielita care se rupe la primul contact sexual, dar difera de la femeie la femeie.
Nici mie nu mi-a curs sange niciodata la niciun contact sexual.
Presupun ca nici nu ai avut dureri foarte mari la primul contact.
Sigur ai himenul elastic si din cauza asta.
Oricum partenerul tau ar trebui sa aiba incredere in tine.
Proabil banuieste ca ai fi facut ceva cu altcineva pentru ca el nu are experienta in domeniu si nu stie cum sunt virginele.

| Noonee a răspuns:

Multe femei au himenul elastic si nu sangereaza la primul contact sexual.

Asta poti cauta si tu pe google, acolo vei primi mai multe informatii.

Dar, asa cum ti-am spus, himenul se poate rupe si fara sa fi fost vreodata un contact sexual, sau poate lipsi de la nastere, sau poate fi acolo chiar daca au avut loc contacte sexuale.

Sper ca ti-am dat o prima lamurire happy

| stiiix a răspuns:

Scuze ca ti-o spun, dar iubitul tau este un fraier.
Ce baiat nu-si da seama cand iubita lui este virgina?!
Explica-i ca a fost acolo, a simtit, a trait pe pielea lui ca tu esti pura. Ceea ce face el acum, calcundu-ti in picioare increderea este nesimtire pura.
Si pana la urma urmei, daca tu esti cu mintea limpede, constiinta curata o sa-i dai de capat sa-l faci sa inteleaga.

| Kaya_1133 a răspuns:

Si eu care credeam ca ti-ai inceput viata sexuala fara sa fi virgina laughing.

Revenind la problema ta asa cum au spus si altii anterior probabil ca ai himenul elastic.