| ale_9220 a întrebat:

Prima data cand am facut dragoste cu iubitul meu nu mi s-a intamplat ceea ce trebuia sa mi se intample( sa sangerez) oare din ce cauza? Suntem impreuna de 6 ani si el este primul cu care am facut dragoste, nu am mai facut cu altcineva, este o problema ca nu am sangerat?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e aboslut nici o problema. Cam 20% din fete nu sangereaza la primul contact sexual. Unele fiindca nu au himen din nastere, altele fiindca au un himen subtire si prost vascularizat care se rupe fara sangerare, altele fiindca au un himen elastic care nu se rupe.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu este nicio problema. S-ar putea sa sangerezi la urmatoarele contacte!

| Malvina24 a răspuns:

Nu nu este nici o problema! stai linistita!

| i.love.me a răspuns:

Nu e vreo problema.inseamna ca ai un himen elastic sau nu ti-a curs sange si nu o sa iti curgahappy

Răspuns utilizator avertizat
| RobYnRobYn a răspuns:

Draga mea, himenul este membrana ce acopera partial vaginul, aceasta membrana poate fii foarte elastica la tine sau corpul tau sa reactioneze fara sangerare, se poate si asa ceva! Ceea ce este general valabil nu trebuie neaparat sa fie si in particular valabil! Nu este absolut nici o problema de sanatate! Principalul este ca el te-a crezut ca esti virgina, acest lucru e cel mai important si faptul ca ai fost virgina si te-ai pastrat pentru el! Iubiti-va mult!

| zatz a răspuns:

I.love.me nu inteleg de ce raspunzi tu cand ai pus intrebarea asta http://www.tpu.ro/......sarcinata/

| zatz a răspuns:

Nu esti singuratongue
si nu cred ca este anormal