| AndaBăă a întrebat:

Am o poveste [ nu stiu daca sa=i spun poveste], in fine, să incepe.
Iubitului meu i-a venit rău la școală, l-a luat salvare ETC, nu conteaza asta. Faza e că in fiecare zi profa de chimie se ducea la el la spital, stătea cu el, in mângâia, il pupa etc. Ahh, și profa i-a zis : " tu nu vezi ca nu se intereseaza nimeni de tine, doar eu, ia nu o mai suna pe Alexandra [ eu ] "etc. Și el nu prea mă suna, vorbea extrem de urat se comporta aiurea, mă jignea etc. Am hotărât să nu mai vb cu el iar cand a venit acasa a inceput sa-si schimbe comportamentul, si-a cerut scuze, l-am iertart, ne=am impăcat.
Însă, zâmbeste foarte des la profa de chimie si invers, profa ii pune mana pe cap, pe mana, si tot așa. Am dat un test la chimie, si la urmă, cand a dus testul [ prietenul meu ] zambeau unul la aaltul.
Și inca o chestie : si-a uitat intr-o seara telefonul la mine, si din greseala am dat la apeluri, si am vazut ca a sunat-o pe profă, duminica seara la ora 20:30 și durată : 1.00.00,adică o oră, și cand i-am zis de ce a sunat-o el a zis : " trebuia sa vorbesc ceva cu ea " și am zis " ce" si el a zis "ceva, nu conteaza " si a plecat.
Acum, ce să cred? E ceva intre ei. Apropo, profa are in jur de 30 de ani sau mai mult un pic si el are 16. Oare e ceva la mijloc? Ce să fac? O prietenă mi-a zis sa nu mai vorbesc cu el, ce să fac?
Mulțumesc că unii dintre voi au avut timp să citeasca ce-am scris mai sus. Dau funda celui care-mi dă cel mai bun sfat.
Mulțumesc happy.

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Suspiciunile atle par sa fie fondate dar e cam greu de crezut ca o profesoara de 30 de ani sa se ataseze pre amult de un elev de 16. In orice caz mai bine il intrebi direct ce are de gand, cere-i niste explicatii serioase. Poate toate astea au la final o explicatie logica.

8 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cel mai bine sa iti vezi de treaba ta, nu poti avea suspiciuni, sa zici ceva si sa se demonstreze ca nu e real ca tot tu te faci de ras, lasa-i in pace si nu ii mai baga deloc in seama

| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...ciudat! Mi se pare un pic fictiune dar sa zicem! Eu una cred ca poate fi ceva! Faza cu "nu mai vorbi cu alexandra..."de aici reiese impic.mi se pare aiurea, un profesor sa se dea la un elev, dar in fine, poate fac meditatii impreuna laughing
Sfaful meu e sa fi mai discreta si sa il treagi putin de limbawinking

| K4sZz a răspuns:

El 16 iar ea 30? Hmm cam ciudat. nu stiu ce sa zic. Poate este ceva intre ei. Cel mai bine ar fi sa povestesti si parintilor asta si acestia la randul lor directorului scolii nu mi se pare ceva normal ca profesoru sa aiba relatii cu elevul.

| Chrischan a răspuns:

Clar relatie elev-profesor laughing

| Geo235 a răspuns:

Nu are cum... Nu suntem intr-un un film ca sa se intample asa ceva, crede-ma. poate ca s-au imprietenit, atata tot. Daca tu crezi totusi ca e ceva intre ei... NU MAI VORBI CU EL. Daca esti intr-o relatie si nu mai exista incredere, dacat sa se termine urat, mai bine o inchei. :-|

| Dars a răspuns:

Da mesaji de pe telefonul lui cu cefaci iubi etc. Si vezi ce raspunde.

| harfetin a răspuns:

Sincer, eu nu cred ca poate fi o relatie profesor-elev aici ( desi este posibil, nu poate fi luat ca atare )... dar mai pot fi variante de ex. ca cei doi sa fie prieteni de familie, ea sa ii fie profa de meditatii sau chiar ruda. Nu ai de unde sa stii sigur, iar daca chiar tii la el cu adevarat poti sa il intrebi pur si simplu, si atunci iti vei da seama daca te minte dupa expresia fetei sale. O alta alternativa e cum a spus : k4sZz, sa le povestesti parintilor iar apoi ei vor stii cu siguranta ce sa faca.....succes!

| AndaBăă explică (pentru harfetin):

Nu e rudă, nu face meditații, nu au nicio legătură. Ii cunosc de 4-5 ani, nu sunt rude sau altceva, și profa nu are prieten [bărbat ], nu e casatorita nu are copii, si altcineva spunea ca daca o femeie vrea sa faca dragoste cu cineva, și are nevoie. mă intelegeti, face si cu unu' de 10 ani!
Nu stiu ce să cred! Azi am 2 ore cu ea, ah, si mai era un lucru, cand am dat un test, profa l-a intrebat de ce nu scrie [ ca nu scria raspunsurile '] si el a zis ca nu stia ca dam test. Iar apoi profa a inceput sa se tipe la mine ca de ce nu i-am spus ca dam test si ca el o sa ia nota mica din cauza mea.In primul rand putea sa fie atent in clasa cand a zis profa ca dam test, si nu cred ca e vina mea ca nu a stiut el. Deci, nu stiu ce dracu sa fac :-s.