| ApaMineralaPlata a întrebat:

Bună TPU, am o problemă care nu mă lasă să stau liniștită și mă pune pe gânduri. Sunt împreună cu un băiat de aproape 2 luni, pot să vă spun că nu ne prea certăm el e genul care e foarte glumeț și mă face mereu sa râd într-un cuvânt mă simt bine cu el, dar totuși a apărut o problemă în relația noastră și anume că îl văd indiferent.
Miercuri seară am ieșit împreună cu el și cu câțiva prieteni, la un moment dat el mi-a spus că se duce să bage la jocuri, ok am fost de acord n-am spus nimic, când am văzut că trece o oră și el tot acolo e m-am enervat puțin și nu voiam să mă cert cu el și din cauza asta am plecat fără să-i spun ceva. Peste câteva minute mi-a trimis un mesaj și nu i-am răspuns, când am ajuns acasă i-am trimis un mesaj cu "Îmi pare rău că ție atât de mult îți pasă de relația noastră." El a încercat să-mi explice dar pur și simplu nu prea voiam să-l ascult, a doua zi am primit un mesaj de la el în care îmi spunea că nu ne potrivim și că ar fi mai bine să ne despărțim acum, decât mai târziu când amândoi vom ține mai mult unu la altu. I-am spus ok dacă asta e alegerea lui și așa consideră el că e mai bine îi respect decizia. Vineri seară când am ieșit la discotecă am simțit nevoia să vorbesc cu el să lămuresc cu el problema asta că doar nu suntem copii de 12 ani care de la atâta sa se desparte. I-am explicat că țin la el și nu-mi doresc să ne despărțim, el la fel îmi spunea dar zicea că nu vrea sa mă facă să sufăr pentru că el e conștient că nu se poate schimba. Într-un final ne-am împăcat, dar îl simt indiferent și e foarte nașpa sentimentul, ieri când am ieșit ne-am comportat ca doi copii ne jucam, ne chinuiam laughing a fost ok, dar totuși simt că lipsește ceva.
Îmi puteți da câteva sfaturi ce aș putea să fac, cum aș putea să-l schimb, fără să-l stresez. Sau credeți că ar fi mai bine să fiu și eu indiferentă cu el? happy

Mă scuzați că e atât de lung, și aș vrea să menționez că el are 19 ani și eu am 17. happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El ti-a spus adevarul: tu nu esti pe primul loc pe lista lui de prioritati si nu se poate schimba. Mai departe tu decizi.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Incearca sa va ocupati mereu timpul cu ceva, astfel incat sa aiba motive sa stea mai mult langa tine. Daca vezi ca nu se va schimba in niciun caz mai bine puneti punct. Nu este o relatie chiar asa de lunga, poate nici nu va cunoasteti destul de bine unul pe celalalt.

| StevenMetalhead a răspuns:

Chiar daca cumva il vei schimba, asta va fi doar o masca, sub care se afla vechiul tau partener care e atat de indiferent.Asa ca nu conteaza, il schimbi sau nu. Diferenta nu va fi.

| meatloaf a răspuns:

Cu parere de rau iti spun ca dependentii de "pacanele" nu se schimba.se inraiesc tot mai mult, cu timpul.cred ca iti pierzi vremea cu el.imi pare rau...

| NorbIdk a răspuns:

Normal ca simti ca lipseste ceva odata ce v-ati despartit si v-ati impacat din nou. Stiu... nu e un sentiment placut. Nu e vorba sa il schimbi, odata ce il iubesti il iubesti asa cum e, nu asa cum vrei tu sa fie. Daca incerci sa il schimbi exista riscul foarte mare sa il schimbi gresit si sa nu iti mai placa de el cume "schimbat". Asa ca mai bine iubeste-l acum cat poti. Daca iubirea e reciproc, in scurt timp nu o sa mai simti acest sentiment naspa. Iti urez mult succes si chiar sunt curios cum se va termina povestea asta :-s.

| Anonima69Sexylove a răspuns:

Pai eu zic sa il faci mai mult sa se joace, sa fie mai jucaus, sa va duceti la un film, sau sa petreceti mai mult timp impreuna... happy

| mitamihaimitza a răspuns:

Daca te schimbi tu, se schimba si el, fal sa tanjeasca dupa tine arata-i ca tu decizi ce sa intampla si ce nu... ar fi bine sa faci asta treptat happy