| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vin cu o problema!
Ieri am făcut sex pentru prima data. Si iubita mea a fost virgina când am făcut asta. Amândoi avem 16 ani, nu stiu daca contează mult asta.
Deci, de la inceput a fost nasol pentru ca penisul meu nu era in erectie completa. Arata ca si cum ar fi dar nu era tare ca de obicei. Oricum la inceput a durut-o tare si i-a curs sânge apoi cică nu prea a mai simțit mare chestie. In timpul actului sexual primul prezervativ mi-a alunecat când am vrut sa o scot. Nu am ejaculat in el sau ceva, jumate era afara si jumate înăuntru. In el m-am uitat si se afla doar lubrifiantul acela ce se afla in prezervativ sau putin lichid preejaculator. Dupa am schimbat prezervativul si am continuat. Pe tot parcursul partidei penisul meu nu a fost in erectie completa. Am umplut cu putina apa prezervativul de a alunecat ca sa vad daca a avut vreo gaura.
Tot ce vreau sa stiu este daca este vreo sansa ca ea sa rămână însărcinată si de ce nu era in erecție completa penisul. Eu ma gândesc ca de la emotii. Iubita mea a fost cam dezamagita si nu prea i-a plăcut, asta si pentru ca a fost virgina dar cred ca si din cauza ca nu am avut penisul total sculat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta afla ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic. Fiecare fata/femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretineti contacte sexuale, sa fii deja informat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI daca sexul (masturbarea in acest caz) este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uter. Doar in acest caz si acest moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. In cazul prezentat de tine reiese cat se poate de clar ca formarea si existenta unei sarcini chiar si pur ipotetice se poate exclude in totalitate mai ales daca partenera ta in momentuldezvirginarii NU a fost in perioada fertila a ciclului menstrual. Pe viitor poate ca mai multa atentie nu ti-ar strica si pentru a nu avea surprize neplacute ar fi indicat sa iti cumperi prezervative de marime mai mica deoarece in acel caz prezervativul va sta perfect fixat si nu va mai apare pericolul de a cadea/aluneca de pe penis in timpul coitului. Multa sanatate!

| mihionuț a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Iubita mea era in perioada fertila, am verificat. tot ce astept e sa ii vina menstruatia pentru a fi eu impacat cu gandul ca nu s-a intamplat nimic chiar daca nu exista sanse de sarcina. Mersi pentru raspuns!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. nu are de la ce să rămână;
2. de la emoții;
3. nici nu avea cum să-i placă din prima. Nici din a doua. O să dureze o vreme - mai lungă sau mai scurtă, în funcție de mai mulți factori - până o să înceapă să-i placă și ei. Și faptul că nu ai avut o erecție foarte dură (deși poate te-a dezamăgit) a fost totuși spre binele ei - a avut ceva mai puțin de suferit.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ai avut erecție completa și nu ai ejaculat în vagin, nu poate fi gravidă.

| lpavel a răspuns:

Nu, nu ramane insarcinata iar cu erectia din cauza emotiilor!

| GabiGabriella123 a răspuns:

Și eu am avut prima relație sexuală la 16 ani și băiatul care se credea zeul sexului, nu mă satisfăcut în pat! Așa că nu te deranja e din cauza emoțiilor. Multe nopți nebune s aveți!