| adina_6125 a întrebat:

Buna TPU:*am o problema.este un baiat la mine in scoala care e cu un an mai mare ca mine si care pana acum 1 saptamana nu ma prea baga in seama acum vorbim foasrte des pe mess si la scoala de fiecare data cand ma vede ma saluta, imi zambeste si se uita diferit la mine de cum se uita mai demult.l-am intrebat daca ma place si a spus ca ma simpatizeaza si ia-m spus ca si eu il simpatizez si cand eram cel mai fericita totul sa sticat intr-o secunda pentru ca mi-a spus ca are prietena(eu il intrebasem cu 2 zile inainte daca are prietena si a spus ca nu are) si l-am intrebat de cand si a zis ca de ieri. mi s-a parut foarte ciudat pentru ca nici nu cred ca exista cartieru care mi la spus el ca cica acolo sta prietena lui.eu cred ca vrea sa ma faca geloasa si nu imi place sa recunosc dar reuseste. voi ce credeti? ce ar trebui sa fac si sa ii spun?(chiar vreau sa fiu cu el)FUNDITA

3 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Hmmm... ia'ti inima in dinti si spune'i toate chestiile pe fata, atunci daca si el va vre'a sa fie cu tine si daca si el te place iti va spune acelasi lucru daca nu inseamna ca chiar are prietena sa'u inca vre'a sa te faca geloasa... dar din cate am inteles eu ca se comporta cu tine nu este doar o simpla simpatie sa'u daca este se va transforma in sentimente adevaratewinking

funda pleasesad

| Alynutzaaa a răspuns:

E posibila si varianta care ai spus`o tu, sa inventeze ca are o prietena.insa eu cred mai degraba ca aici este vorba de nesiguranta lui! Ii placea ca ati devenit prieteni, se simte bine insa se simte intr-un fel presat, l`ai intrebat daca te place iar el a raspuns ca te simpatizeaza asta insemnand ca vrea sa mai astepte putin! Lasa`l sa faca el primul pas pentru a avea o relatzie, deoarece daca il vei presa va crede ca o relatzie cu tine nu va merge niciodata!

Ce ar trebui sa faci acum este sa-l lasi sa te mai cunoasca sa-l faci sa creada ca tu vrei doar o prietenie de la el, sa nu-l stresezi prea mult cu sms`urile sau asa mai departe! Lasa`l sa faca el primul pas si atunci cand vorbeste cu tine si atunci cand iti va trimite sms, nu todeuna insa in cele mai multe cazuri asteapta sa sune el, astfel vei putea ajunge mai usor la inima lui!

| Cutit a răspuns:

Chiar conteaza ca are deja prietena? intrebare si u si poate o lasa pentru tinewinking; sau fc bine si ii zici ca il placi /il iubesti, poate isi schimba si el sentimentele; e o posibilitate sa aiba prietena da sa NU il fc gelos ca ai si tu prieten multi baieti renunta! Succes