| adina_6125 a întrebat:

Buna tuturor:*am iarasi o problema si m-am gandit sa apelez la voi.sunt super nervoasa si nu stiu ce sa mai fac.este un baiat la mine in scoala care e cu un an mai mare ca mine si care pana acum 1 saptamana nu ma prea baga in seama acum vorbim foasrte des pe mess si la scoala de fiecare data cand ma vede ma saluta, imi zambeste si se uita diferit la mine de cum se uita mai demult.l-am intrebat daca ma place si a spus ca ma simpatizeaza si ia-m spus ca si eu il simpatizez si cand eram cel mai fericita totul sa sticat intr-o secunda pentru ca mi-a spus ca are prietena(eu il intrebasem cu 2 zile inainte daca are prietena si a spus ca nu are) si l-am intrebat de cand si a zis ca de ieri. mi s-a parut foarte ciudat pentru ca nici nu cred ca exista cartieru care mi la spus el ca cica acolo sta prietena lui.eu cred ca vrea sa ma faca geloasa si nu imi place sa recunosc dar reuseste. voi ce credeti? ce ar trebui sa fac si sa ii spun?(chiar vreau sa fiu cu el)FUNDITAbig grin

5 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Poate nu te vrea pe tine si ti-a spus ca are prietena ca sa il lasi in pace. Trebuie sa mai fim si realisti.

| aniriiiiii a răspuns:

Zi`i ca nu prin asta iti va castiga dragosteawinking

ca ar putea sa aleaga alta strategie pentru ca asa tot ce poate face este sa t indeparteze, daca nu ti `ai fi dat seama ca acel cartier nu exista tu te`ai fi putut indeparta de el nu?

spune`i ca nu`ti plac jocurile astea si daca vrea sa fie cu tine sa-ti spuna direct, iar daca nu la felwinking

bafta :*

fundita?

| channah_5883 a răspuns:

Tipul daca ti-a zis ca te simpatizeaza inseamna ca asa e. Nu trebuie sa verifici nimic. Hai sa iti spun unde gresesti: indiferent daca te-a mintit sau nu tu nu trebuie sa fi agasanta si sa-i pui intrebari pentru ca ii dai de inteles ca esti moarta dupa el si atunci te evita. Nu il mai intreba nimic, fii politicoasa, draguta, finuta si vorbeste-i frumos dar nu ii arata ca il placi asa de mult ca si-o ia in cap si isi pierde interesul intelegi draga mea? Baietilor le place misterul asa ca fi cat mai rezervata, lasa-l sa se agite el, sa vrea sa afle cat mai multe despre tine si fa pe inabordabila pentru ca il vei derutawinking Fii fata desteapta si tine-l pe jar, serveste-i una calda una rece si da-i de inteles ca are oricand concurenta si ca tu niciodata nu duci lipsa de admiratori dar atentie nu te lauda fii subtila ca sa nu isi faca o impresie gresita. Fii mai indiferenta si lasa-l pe el sa se tina dupa tine, daca iti place ii raspunzi afirmtiv dar sa fie el cel care face intotdeauna primul pas. Succes!happy

| karina_5950 a răspuns:

Ca nu e serios si sa stai in banca ta. Ce e singurul baiat dupa planeta.Nu fi geloasa ca nu ai de ce.

| Saraaaaa a răspuns:

Prin asta trec si eu sii...eu am facut ceva de genuu straight face
I-am zis ca il iubesc si a recunoscut ca a zis asa sa ma faca geloasa chatterbox si acum sunt impreuna cu el...ne intelegem super bine

Bafta! Funda?blushing