| crystynyca960 a întrebat:

am o problema foarte grava. Acum 2 saptamani eu si iubitul meu ne-am despartit eu am 16 ani iar el 22 am fost impreuna 8 luni. Eu mi-am inceput viata sexuala cu el. dar cu timpul a inceput sa imi ceara bani sa imi ceara telefon ca cica nu mai avea telefon. Eu i-am dat tot dar, am stat 1 saptamna fara sa vorbesc cu el pentru ca se comporta cam ciudat fata de mine adica ii spuneam ca tin la el iar el tipa la mine. Iar azi l-am vazut cu noua lui iubita in masina erau fericiti amandoi radeau, Iar eu de suparare i-am dat mesaj sa imi dea tot ce i-am dat eu pana acum: telefonul, banii, inelul, cerceii, l-am amenintat si el s-a enervat. Peurma i-am cerut scuze pentru ce i-am zis pentru ca nu pot sa ii fac rau ca il iubesc. Vreau sa indrept ce este intre noi. Va rog imi vine sa plang nu mai pot, sunt distrusa, va rog sa ma ajutati ce este de facut?

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic de facut. Nu ati avut realmente o relatie. El a stat cu tine pentru sex si bani, iar tu te-ai lasat folosita ca obiect sexual si ca intretinatoare. Sincer, daca vrei in continuare sa-i folosesti astfel, o poti face si in timp ce el are alta partenera.
la 16 ani nu iti incepi viata sexuala nici in ruptul capului, mai ales intr-o relatie in care nici macar nu-l cunosti. daca o faci, iti asumi riscul de a fi folosita.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce te-ai grăbit să devii femeie?
Nu realizezi că se folosește de tine!
Hei... trezește-te!
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Nimic in ceea ce il priveste pe el! a profitat de tine si asta e clar! stiu ca doare dar asta e realitatea si sincer nu ai ce face!
Nu esti singura care a trecut prin asa ceva,inclusiv eu,dar din proprie experienta iti spun ca vei ajunge sa-l urasti! te simti folosita si te doare ca nu a semnificat nimic pentru el ceea ce tu ai facut pentru el! nu are rost sa te mai gandesti la el,nu merita!
Incerca sa te convingi ca nu mai face parte din viata ta, gandeste-te la cat rau ti-a facut, plangi, descarcate dar nu il mai deranja oricat de disperata ti se pare situatia, nu mai lua legatura cu el!
Iti doresc tot binele din lume!

| mona a răspuns:

Tipul a profitat de tine apoi te a parasit, nu cred ca ar trebui sa iti mai faci de lucru cu el

| neutrino a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci. Povestea ta este clasica, un baiat a pacalit din nou o fata.

| Azµre a răspuns:

16 6 ANI!
16-Minor
22-Adult
16+22=> PEDOFILIE

Tu 16 ani, El 22 + Mașină deja relația ta a fost una de fițe, el te-a prostit, te-a plimbat cu mașina tu i-ai dat bani, telefon și ce i-ai mai dat.
El a făcut sex cu tine e fericit acum ți-a dat papucii era inevitabil!
Imoralitatea ta este una copilărească apărută în urma naivității și încăpățânării tale.
Iar imoralitatea lui este una de le întrece pe toate, a stat cu tine atâtea luni pentru sex și nimic mai mult, de iubit nici vorbă.

Acum sper că te vei duce la un medic ginecolog pentru un control că mai mult ca sigur ai făcut sex și fără prezervativ. Ar trebui să te gândești bine la ce boli ai luat! Era să uit nu numai fără prezervativ poți lua boli, cât și cu el nu garantează 100%!

| Oana92 a răspuns:

Sa il reclami la politie si sa incetezi sa te umilesti in fata lui.Nu merita nici iubirea si nici lacrimile tale. Cu siguranta meriti ceva mai bun!

| HappyGrumpy a răspuns (pentru Oana92):

Dap merita sa-i faca o reclamatie la politie, macar asa sa-l sperieun pic sa nu mai profite de minore pe viitor, sincer si eu mi-as dori una ca tine, dar nu pot sa-mi bat joc de viata nimanui, doar de-a mea lasandu-i pe altii sa profite de prostia mea, fiecare avem de ales sa tii minte asta. si totusi uimeste-ma si pe mine de ce i-ai dat cercei? pentru el, pentru alta? sau la amanetat?

| Oana92 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Vezi ca nu eu am scris intrebarealaughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

laughing nici eu n-am inteles faza cu cerceii

| HappyGrumpy a răspuns (pentru Oana92):

Serios? vad ca intrebatoarea nu mai e pe aici... inca isi face contabilitatea sa vada cate i-a mai dat semkerului, si pana la urma il felicit pe el, nu stiu cum a reusit sa-i ia si cercei, poate ne lumineaza totusi, copila... ca tare curiosi ne-a facut. cum sa-i dai lui cerceii? DE CE?

| Oana92 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Probabil ca i-a amanetat/vandut pentru bani. Sunt o gramada de fete care isi intretin iubitii doar pentru a nu fi parasite.

| Mariiuta a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Tu ai ceva cu cerceii laughing esti amuzant dar ai dreptate.

| Exilee a răspuns:

Nu puteai sa-ti gasesti pe unul de acelasi varsta cu tine? Stii doar ca cei de 22 carora le place sa intretina relatii sexuale cu minore de 16 ani sunt in mare parte viermii nostri care au picat Bacalaureat-ul.
Te-a folosit. Ce este de facut? Il reclami la politie!

| HueyFreeman a răspuns:

Nu-i asa ca e nasoala viata cand uiti sa gandesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa de rau e sa ai un iubit cu maxim 2 ani mai mare decat tine, la 16 ani?
Tie chiar iti place unde s-a ajuns? Nu vezi cat de mult a profitat de tine, iar tu te-ai lasat pacalita?
Nu mai ai ce sa faci. El nu tine la tine, tu tii la el degeaba, si crede-ma ca stiu foarte bine cum te simti, dar nu mai plange, o sa-ti treaca, iar CEL mai important este ca el nu te merita >big grin

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu mai e nimic de facut! era de asteptat sa se ajunga la asta!
s-a folosit de tine sexual si material si gata!
nu merita sa il mai iubesti, nici vorba sa-l vrei inapoi! cum sa vrei inapoi un asemenea profitor?
viata merge mai departe! nu mai lua legatura cu el, stai cu adolescenti de varsta ta, colegi, colege!
si de acum inainte gandeste-te mai bine cand e vorba de viata ta!
el si-a batut joc de tine pentru ca i-ai permis!

| MrAnderson a răspuns:

Draga Cristina,
Viata ne rezerva de multe ori astfel de lovituri, iar scopul nostru este sa trecem peste ele cu zambetul pe buze, ca sa-i putem ranji in nas apoi.
Nu te supara...un inel, un cercel, un telefon se pierd, se gasesc, se vand, se cumpara. Tu nu trebuie sa te lasi manuita atat de usor.
Respectivul tau e clar un mic oportunist, care daca a avut poate ceva sentimente, ulterior s-a folosit de tine doar la nevoie.
Nu dispera, linisteste-te, vorbeste cu parintii tai despre asta, sau daca nu poti, cere sfatul unei prietene bune.
Nu poti indrepta ce este intre voi, si daca reusesti, vei redeveni doar o victima, si o sursa de bani.

Cu stima,
Neo

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Spune-i mamei, indiferent ce va urma.Nu te gandesti ce s-ar intampla daca esti insarcinata?

Răspuns utilizator avertizat
| gogoɴicɑ a răspuns:

Vorbeste cu un preot.

| YoMsG a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

Si ce face preoturolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru YoMsG):

îi dă în cărți rolling on the floor

| RaniaStill a răspuns:

Lasa-l in pace k si-a batut joc de tine chiar nu iti dai seama ti-a cerut cercei inel cine stie pentru iubita lui pe tine sigur te-a folosit nu te mai gandi la el ...stai cuminte