| anonimgirl98 a întrebat:

am o problema..imi plac doi baieti. unul e in clasa cu mine si stau in banca cu el, iar celalalt e cu un an mai mare..De obicei, cand ma plimb pe hol, il vad pe baiatul asta mai mare stand langa calorifer si mereu ma priveste cand trec. O data, o prietena in care am mare incredere si e amica mea cea mai buna mi-a zis ca a intors capul dupa mine cand am intrat in clasaSi stau si pe strada cu el si mereu cand mergem acasa si el este in fata mea se uita insistent in spate. Voi ce credeti..ma place? Cat despre cel care-i in clasa cu mine..sincer cred ca simte ceva pentru mine dar am tot asteptat sa imi spuna asta si m-am cam saturat. dar el vine mereu in locurile unde sunt si eu si incearca mereu sa se dea mare cand sunt in preajma lui si uneori cred ca incearca sa ma faca geloasa cu alte colege de ale mele pentru ca, atunci cand face asta, se uita mereu la mine. O data nu am fost la scoala, iar a doua zi cand am venit am vazut la mine pe banca scris numele meu+numele lui si scrisul acesta semana izbitor cu scrisul lui. L-am rugat pe un coleg sa stearga, dar am vazut ca baiatul de care imi place s-a uitat parca cu un sentiment de tristete..atunci colegul meu i-a zis ca nu sterge, dar eu am auzit si i-am zis s-o faca..pana la urma a sters..si mereu cand un baiat se da la mine baiatul asta mereu intoarce capul sa vada ce se intampla. uneori vine si se baga in conversatie, alteori se face ca ploua. Daca vede ca cineva ma deranjeaza, imediat ma apara..sunt foarte confuza..ar trebui sa astept sa imi marturiseasca intr-o zi sentimentele(daca exista)sau pur si simplu sa incerc sa il uit. vreau raspuns urgent pentru cazul ambilor baieti va rog..scuzati ca am scris asa multbig grin

Răspuns Câştigător
| ancagirl a răspuns:

Dupa parerea mea, amandoi te plac si iti spun deoarece o stiu bine, nu te intrista si nu te supara daca nu ati marturiseste unul dintre ei adevarul o data tot o sa afli daca te place sau nu asa ca astapta.happy

1 răspuns:
| Poetul_Razvan_1990 a răspuns:

Scumpo eu iti zic urmatorul lucru eu iti zic sa vorbesti cu al doilea baiat ca se vede prea bine ca primul baiat vrea sa dea mare cu tine ca tu esti cu el si de aia face faze din alea il vrea sa te castige si daca ai zis tu ca al doilea baiat cand a vazut lucru ala sa intristat inseama ca baiatu tine la tine intristat si mai iti zic cel mai important lucru cand alegi sa alegi cu mintea cu inima si cu sufletu nu uita ca iubirea este cea mai frumoasa atunci cand alegi bine ceao scumpo iti doresc sa fii fericita in viata