| malinne a întrebat:

am o problema.in primavara am fost cu un baiat. a durat 3 luni. apoi ne-am despartit pentru ca mi-am dat seama ca mai avea pe cineva.si pe langa astea eu am plecat intr-o tara straina...acum 1 saptamana am inceput iar sa vb... mi-a cerut sa ii accept prieteniia, si-a cerut scuze pentru tot. e foarte schimbat, vorbeste foarte frumos, din suflet.trece acum prin niste clipe foarte grele. unul din parintii lui este foarte bolnavsad. Ieri am vorbit la telefon. Am inceput sa povestim. Mi-a spus despre o prietena de a lui cu care a fost dupa ce ne-am despartit. I-am spus si eu ca am vb cu cineva de aici, cu toata ca nu a fost nimic, pur si simplu amici. Insa am 1-2 luni de cand nu am mai vorbit DELOC. Pe moment nu a spus nimic, dar mai pe seara m-a intrebat -ce face prietenul tau?- Doamne, chiar mi s-a parut asa deplasata treaba. Mi se pare ca nu are incredere in mine, desi dupa ce s-a intamplat in primavara eu ar trebui sa fiu cea fara incredere. Ideea e ca nu stiu ce sa fac, cum sa ii demonstrez ca nu am nimic cu baiatul cu care am vb inainte de el? cum sa ii demonstrez ca il iubesc fara sa i-o spun. saptamana viitoare e ziua lui.
Multumesc tongue

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Frumoasa povestebig grin Nu trebuie sa ii demonstrezi nimic, daca el te iubeste va simti ca sh tu il iubesti.Lasa lucrurile se mearga de la sine. Succes.

| malinne explică (pentru Roxana121):

Nu pot sa las sa mearga de la sine pentru ca in acest moment pur si simplu asteapta sa ii demonstrez ca sunt doar a lui happy

| Roxana121 a răspuns (pentru malinne):

El multe asteaptatongue dar el tia demonstrat ceva tie de ex ca te iubeste sau ca tine la tine? pai mai intii de toate trebuie sa ofere ceva si apoi sa ceara (demonstratii) Lasal sa astepte mai departe, dupa asta imi dau seama ca el de fapt nustie ce vre, sh de aia iti spune sai demonstrezi tu pentru ca el nu poate demonstra nimic.

| malinne explică (pentru Roxana121):

Uhhhhhhhhhhlaughing)) Oricum am rezolvat, am facut cum ai spus tu, am lasat sa mearga de la sine si pana la urma el mi-a demonstrat ca ma iubeste ...si stiu ca nu ma inseala, sunt sigura, e o chestie mai delicata, pentru ca unchii sai cei mai apropiati sunt ca si parintii mei si au discutat cu el, i-au spus sa aiba grija cum se comporta! oricum Rox, multumesc mult de sfaturi :* mi-ai fost de mare ajutor:*

| Roxana121 a răspuns (pentru malinne):

Imi pare foarte bine ca te-am putut ajuta. Oricum te-as sfatui sa ai un principiu in viata de care sa tii cont mereu: Timpu pune toate lucururile la locul lor, iar daca incerci sa faci ceva, strici tot frumosubig grin Mult succes in dragoste iti doresc pup

| malinne explică (pentru Roxana121):

Multumesc, si tie la fel! pup

13 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Nu ii poti demonstra decat daca te intorci in tara si ramai cu el. Voi trebuie sa intelegeti faptul ca relatiile la distanta nu au succes decat in cazuri EXCEPTIONALE. 1 din 10 000, aproximativ, reusesc. Deci nu va faceti griji. Oricum nici tu nu poti avea nici o incredere in el ca nu te va insela iar sau ca nu o face deja.

| malinne explică (pentru LeontinAndrei):

Nu stiu daca e posibil sa ma intorc acasa si raman cu el. ramane de vazut. si stiu ca relatiile la distanta nu au nici o sansa. insa nu as vrea sa renunt asa usorhappy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru malinne):

Oricum mai devreme sau mai tarziu vei ajunge in "punctul mort" ca sa zic asa... Tot ce vei reusi sa faci este sa te amagesti mai mult. Nu stiu ce sa zic. Alegerea este a ta iar noi o respectam. Pana la urma noi nu iti putem spune tie ce sa faci, ci asta trebuie tu sa decizi. O zi placuta

| malinne explică (pentru LeontinAndrei):

Da, asa e happy Oricum iti multumesc mult :*

| LeontinAndrei a răspuns (pentru malinne):

Nu ai pentru ce. Sincer imi pare rau ca asta a fost raspunsul pe care ti l-am putut oferi, insa experienta m-a invatat acest lucru si eu sunt de parere ca dacat sa iti pierzi zile, saptamani, luni, etc sperand ca va fi ceva cu adevarat intre voi la distanta asta... mai bine iti vezi de viata ta. Oricum, un lucru pe care il spun tuturor fetelor este ca "pamantul asta este plin de baieti singuri, deci nu se merita sa va rezumati la unul, mai ales daca NU simtiti ca acela este cel cu care va este menit sa fiti.", deci nu exista nici un motiv de suparare. Apoi un alt lucru pe care doresc sa-l subliniez iar si trebuia spus de la inceput este ca... daca tu renunti acum la acest baiat iar tie iti este sortit sa fii cu el, viata va face in asa fel incat sa va revedeti si sa ramaneti impreuna.winking

| KaRa23S a răspuns:

Probabil pentru faptul ca tea inselat nu e sigur de acestea. Numai prin comportament poti sa demonstrezi ceva concret. Depinde de tine si nu de sfatul ce til dau. big grin

| malinne explică (pentru KaRa23S):

Da, dar totusi as vrea niste pareri, pentru ca asa mi-ar fi mai usor. Chestia e ca nu e sigur pe el, orice i-as spune ajunge la celalalt baiat. Nu stiu ce sa fac. Am vorbit mai devreme cu el si a spus -daca cu adevarat esti doar pentru mine, de ce renunti asa usor?-

| malinne explică:

Mai astept niste raspunsuri happy ce sa ii spun spre exemplu?