| KarynAlexandra278 a întrebat:

TPU! Am o problema, prietena mea Andreea a venit acum cateva zile la mine sa mai vorbim si noi asa ca intre fete si mi-a cerut sfatul intr-o problema si anume : mi-a spus ca Cristi( prieten din grupul nostru ) o place pentru ca o ia in brate tot timpul, o pupa pe obraz, o manghie pe fata, o tine de mana, si cateodata cand alti baieti se aproprie de ea el e gelos si ca se gandeste mereu la fazele astea. Si atunci am intrebat-o care e problema si ea mi -a spus ca problema si ea a zis ca problema e ca ea nu il place si atunci eu i-am zis ca daca ei nu ii placea de el nu se mai gandea mereu la asta, voi ce credeti, ce sfat imi recomandati sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| mOsTwAnTeD9876 a răspuns:

E destul de greu sa-ti dai seama ca-ti place de cineva.Sau poate ea chiar il place dar incearca sa ascunda asta.Chiar si daca ati fi cele mai bune prietene probabil tot v-ati ascunde lucruri. Spune-i sa ii zica in fata ca nu-l place, iar daca evita inseamna ca-l poate il place happy.Iar daca nu il place deloc ar fi bine sa ii spuna, pentru ca el tot va continua sa-si faca sperante si Andreea va ajunge pana la urma sa nu-l mai suporte. Sper ca am ajutat

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-i spună în față ce gândește!
Pa, pa.

| Crucified a răspuns:

Să facă headbanging din părul pubian.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici ea nu stie ce vrea.

| Demonull a răspuns:

Si cati ani ai si tu si andreea... 15? pe bune fetelor

| KarynAlexandra278 explică (pentru Demonull):

Eu am 17 ani si Andreea la fel, asta ca sa iti satisfac curiozitatea.

| Demonull a răspuns (pentru KarynAlexandra278):

Intrebarea e foarte puerila iar prietena ta extrem de naiva de asta am intrebat.Multumesc ca mi-ai satisfacut curiozitatea o sa dorm mai linistit happy

| LineGuide a răspuns:

Sa ii spuna in fata ca nu-l place, dar ca pot ramane prieteni fara resentimente. S-au sa nu-i mai permita sa faca asta, si atunci poate baiatul se va potoli, crezand deja ca ei nu-i place de el.
Mult noroc!

| Vi003 a răspuns:

Ce baiat bun e Cristi asta si voi va bateti joc de sentimentele lui curate! Fete rele ce sunteti! big grin Spuneti-i omului in fata, nu-l mai plimbati cu presul!winking

| varcolaccc a răspuns:

Daca nu-l place de ce il lasa sa o atingă sau sa o țină de mana. Trebuia sa ii spună de atunci sa inceteze daca nu il plăcea. Adica eu asa vad lucrurile. Eu cred ca simte si ea ceva pentru el dar daca nu sa ii zica verde in fata sa o lase in pace si ca nu il place.

| KarynAlexandra278 explică (pentru varcolaccc):

Pai si eu cred ca ea il place dar cred ca nu si-a dat seama inca, si as vrea sa o fac sa isi dea seama, dar nu stiu cum.

| Victoria275 a răspuns:

Pai, mai bine trebuia sa ii spui sa nu se mai joace cu sentimentele baiatului. Ii spunea scurt ca nu il place si trecea mai departe. Ceea ce a simtit ea...e din cauza ca fiecare din noi avem momente in care ne dorim un iubit sau o iubita care sa ne ia in brate. In orice caz, sper sa o scoateti la capat. Pa, pa!

| Alexu9696 a răspuns:

Sa ii spuna ca nu ii place de el, pentru ca se amageste baiatul degeaba