| animequeen a întrebat:

Buna TPU am o problema. Sunt cu un baiat si chiar il plac adica nu am mai simtit asa ceva pentru un baiat de mult mult mult timp.Si el ma iubeste si imi demonstreaza asta in fiecare zi.Niciun baiat nu a mai facut pentru mine ce face el. Dar problema este ca vrea sa facem dragoste si eu nu sunt pregatita, sunt prea mica pentru asa ceva si el este tot de varsta mea, dar nu stiu cum sa ii spun ca nu pot si nici nu vreau. Ajutati-ma va rog!happyhappy

Răspuns Câştigător
| AnnMarie15 a răspuns:

Buna! Uite ce te sfatuiesc eu.cred ca ar trebui sa discuti cu el, sa luati o decizie de comun acord. Trebuie sa ai curaj sa discuti cu partenerul orice intr-o relatie. Spune-i punctul tau de vedere precizeza-i varsta ta si spune-i ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala de acum. Din cate am citit ai spus ca te iubeste. Ei bine daca te iubeste te va astepta pana cand vei fi pregatita. Mult succes si sper ca te-am ajutat! :*

4 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Simplu: ii spui pur si simplu, iar daca el te iubeste, te va astepta si iti va respecta decizia! E foarte important sa fii cu adevarat pregatita si crede-ma ca nici el nu e pregatit! Una e sa iti doresti, alta e sa si fii pregatit! Nu cumva sa cedezi la insistentele lui! Eu nu stiu cum zici tu ca ti-a demonstrat ca te iubeste daca zici ca insista sa faceti sex! Vezi sa nu cumva sa te pacalesti singura, sa vrei sa vezi situatia asa cum ti-ar placea tie! Tu decizi pentru tine, nu el! Bafta si ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa inteleaga asta si sa mai asteptati pana cand te simti pregatitawinking

| animequeen explică:

Am 14 si crede-ma la varsta asta ma intereseaza sa invat si sa imi creez usor usor viitorul.anul asta am intrat la liceubig grin.o sa ii spun si multumesc pentru sfaturi.Se pare ca pe TPU mai exista inca persoane cu care se poate discuta normal.Multumesc mult, fetelor:*

| Ramonyka19 a răspuns:

Eu zic ca sa vb cu el serios si sa-i zici ca inca nu esti pregatita pentru ca la urma urmei o relatie se bazeaza si pe comunicare si sinceritate. Daca te iubeste asa cum zice o sa te astepte, daca nu te asteapta inseamna ca niciodata nu e-a iubit cu adevarat sau poate doar la inceput depinde de cand ati inceput sa puneti suflet in relatie si cat de tare v-ati implicat in ea.Si eu am fost in situatia ta dar pe mine m-a asteptat. Oricum odata si odata tot o sa se intample chiar daca tie teama.Catzi ani ai?waitingwinkingtongue:*:*:*