| precious30 a întrebat:

Am prietena care are o problema si mi-a cerut un sfat, o parere si sincer habar nu am ce sa ii spun.
Are o relatie de aproape 2 ani cu unu tip care o colpeseste cu tot felul de cadouri, cu care iese foarte des, se inteleg de minune, etc. dar cu care in acesti 2 ani nu a intretinut relatii sexuale. De fapt s-a intamplat asta de vreo 2 ori, dar atunci toata treaba ar fi durat in jur de 5 minute si apoi la el a murit. straight face
Eu una nu stiu ce sa mai cred. In mintea mea am 2 variante. Ori tipul e gay si ca sa nu se banuiasca asta, iese cu ea sa aiba o acoperire in fata tuturor, ori are probleme cu...
Problema este ca atunci cand fata vrea sa deschida acest subiect, sa il intrebe daca este ceva in neregula cu ea, sau daca este ceva ce il deranjeaza, el pur si simplu nu vrea sa vorbeasca, spune ca e ocupat, stresat, schimba subiectul si tot asa.
Voi ce parere aveti? ce sfat ati fi dat unei prietene in acest caz?
Va multumesc!

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca e gay, probabil ca in doi ani ea ar fi observat acest lucru. In orasul meu (in America de Nord) sunt foarte multi. De obicei arata bine, sunt foarte curati, frumos imbracati, vorbesc frumos, sunt culti, si in general in medie mult peste noi astia hetero (cu rusine trebuie sa admit!). Spune-i prietenei sa-l observe un pic, sa vada ce prieteni are, ce activitati frecventeaza cand nu e cu ea, sa-l controleze un pic.
Ar mai fi o explicatie in afara celor doua. El poate fi atras sentimental de fata, dar a abuzat de masturbare in trecut atat de mult incat nu mai este interesat de "lucrul real". Prietena ar putea incerca o varianta de petting, sau sa il masturbeze ea sau un oral ca sa se lamureasca unde e problema. Evident el stie de ceva vreme ca are o problema, de asta si reactioneaza asa. Daca ar fi aflat abia acum, ar fi fost foarte afectat si s-ar fi gandit sa mearga la un specialist.

| NGheorghe a răspuns:

Raspunsul cel mai bun pe care il poti dai prietenei tale si oricarei alte persoane este exact cel pe care l-ai si scris: "Habarnam ce sa iti spun!"
Ii bine sa iti vezi de viata ta sexuala ca in domeniul asta toata lumea minteste, inclusiv ginecologi pe care nu-i platesti in plus.
Apropo, si tu pari sa mintesti: in 2 ani 0 relatii sexuale... care de fapt au fost doua?!? de ce nu ai sters faza cu 0?
Sau "atunci cand fata vrea sa deschida acest subiect"?!? Poate ai vrut sa zici: "atunci cand ea, prietena ta, vrea..." ca "fata... cea din povestea cea nemuritoare" nu iti este si prietena, evident.
"Eu una nu stiu ce sa mai cred." Poate ca exista si alte variante dar o analiza medicala te-ar ajuta mult, ai face trecerea de la a crede la a stii. Sau tu postezi intrebarea aici pentru ca preferi sa ramai o credula si sa ai o față ca si creduli (de alienati ce se uita la tine ca si la ceață)?
Pai nu ar trebui sa imi multumesti la final, chiar te-am facut mincinoasa.

| NoRegretsxx a răspuns:

Sa isi faca un f*ck friend si toti 3 vor fi fericiti.

| eduard1 a răspuns:

Şi eu cred că cele două variante ale tale sunt corecte.
Atunci, dacă prietena acceptă cele două variante, poate să rămână liniştită cu el. Dacă are probleme cu ele atunci trebuie să îşi vadă de drum...

| precious30 explică:

Am uitat sa mentionez ca tipul are 27 de ani si ea 20.

| aqsta15 a răspuns:

Cred ca prietena ta ar treubui sa ii lase pentru ca mai tarziu daca ei nu intretin relatii sexuale il va insela sigur si o sa se duca dracu tot ce au incercat sa construiasca

| anonimashukara a răspuns:

Variantele acestea sunt bune, dar nu se stie ce este cu tipul. Poat nu are destul curaj sau poate e genul care asteapta casatoria pentru astfel de legaturi. :\

| eduard1 a răspuns (pentru anonimashukara):

Ioana, la 27 de ani ritmul pentru un bărbat normal ar fi cam de 2 ori... pe zi big grin
˝in acesti 2 ani nu a intretinut relatii sexuale. De fapt s-a intamplat asta de vreo 2 ori, dar atunci toata treaba ar fi durat in jur de 5 minute si apoi la el a murit.˝ Wake up!